Ärimees Oleg Ossinovski on kuulutatud Läti altkäemaksuasjas kahtlustatavaks

Oleg Ossinovski

Eesti raudteeärimees Oleg Ossinovski on Läti prokuratuuri kinnitusel kuulutatud Läti Raudtee endise juhi Uģis Magonise altkäemaksu võtmise kaasuses ametlikult kahtlustatavaks.

Läti prokuratuuri peaprokurör Ēriks Kalnmeiers kinnitas neljapäeval intervjuus telekanalile LNT, et Ossinovski on kuulutatud juhtumis kahtlustatavaks. Ta lisas, et kohtueelne menetlus on peaaegu läbi. “Jaanuari lõpus või veebruari alguses edastatakse materjalid prokuratuuri,” rääkis Kalnmeiers.

Läti riigifirma Latvijas Dzelzceļši (Läti Raudtee) juhatuse endine esimees Uģis Magonis peeti kinni 7. augustil korruptsioonikahtluse alusel.

Magonist kahtlustatakse 500 000 euro suuruse pistise võtmises. Magonis sai raha Eesti raudtee ettevõtjalt Oleg Ossinovskilt. Meedia kahtlustab seost LDz Ritošā Sastāva Servissi korraldatud hankega nelja vana diiselveduri ostmiseks, mille võitis Ossinovskile kuuluv Skinest.

LDz Cargo on Baltikumi suurim raudteeveofirma. Ettevõte kuulub Läti riigile. Läti Raudtee on riigile kuuluv äriühing, mis tegeleb kaubaveo ja infrastruktuuri hooldusega.

 

BNS

Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Kommentaarid