Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Arnold Rüütel: edasine sõltub meie juhtidest, et nad meie iseseisvust maha ei mängiks

-
04.01.2022
President Arnold Rüütel

Endine president Arnold Rüütel ütles ETV-le antud intervjuus, et kui Eesti energiapoliitika sunnib rahva ekstreemsele kokkuhoiule, siis on riigis midagi väga valesti. Rüütli sõnul oleks vaja luua oma sõltumatu energiabaas.

“Kui me oma energeetikaga sunnime rahva peeruvalgele jääma, siis on midagi väga halvasti. Muutumine elektrit importivaks riigiks ei ole väljapääs, on vaja tegeleda sellega, et luua oma energiabaas, mis on sõltumatu teiste riikide kapitalist,” ütles Rüütel.

Rääkides probleemidest praeguses Eestis, jäi Rüütel tagasihoidlikuks viidates tavale, et ametis olnud presidendid riigi sisepoliitikasse ei sekku.

“On probleeme, millele tuleb praeguses Eesti poliitilises olukorras suuremat tähelepanu pöörata. Kui öelda, et midagi on väga hästi, kaob motivatsioon ja areng seiskub. Seda ei soovi meist ju keegi,” lausus Rüütel.

“Ma ei ole lausliberaalse majanduspoliitika propageerija. See valik ei olnud ka meie taasiseseisvumisel esimene prioriteet,” lisas EKRE auesimees.

93-aastane Rüütel ütles, et üritab iga päev olla tegus ja teha tööd. “Mul on riigi poolt ette nähtud abilised – autojuht, sekretär ja nõunik. Nii me siis koos töötame. Olen jätnud omale igapäevase lugemise võimaluse, sirvin läbi ajalehed ja püüan lugeda mõnd raamatut, valikuliselt ka neid, mida mulle lugupidamise märgiks saadetakse,” sõnas Rüütel.

Ta ütles, et igapäevaselt pakuvad talle kõige suuremat rõõmu järeltulevad põlvkonnad. “Nende kaudu elad ka ise uuesti läbi nende põlvkondade eluolu,” ütles Rüütel.

“Rõõmu teeb see, et juba 30 aastat tagasi väljakuulutatud iseseisvust oleme suutnud hoida. Edasine sõltub meist endist ja meie juhtidest, et me oma iseseisvust maha ei mängiks,” lausus Rüütel.

„Väga oluliseks tuleb pidada seda, et ka kõige karmimatel ja pöördelisematel ajalooperioodidel tuleb ikka iseendaks jääda ja seista oma eesmärkide eest. Mul oli seda ilmselt kergem teha, kuna tunnetasin kogu Eesti rahva suurt toetust,” rääkis Rüütel.

Rüütel rääkis, et käib praegugi abikaasa Ingridiga tegemas kepikõndi ja kui ilm seda ei luba, siis on kodus olemas rattasõitu võimaldavad trenažöörid.

Allikas:ERR