Arnold Rüütel: Põllumajandus on Eesti kultuuripärandi vundament

Eesti,
- Updated

Teisipäevases Postimehes 1 avaldab president Arnold Rüütel toetust Toompeal toimunud põllumeeste protestimeeleavaldusele. Seadusandvale kogule tuleb teha selgeks, et nii edasi ei saa, kirjutab ta.

Rüütel leiab, et iseseisva riigina on Eestil kohustus kindlustada rahvale kodu, turvatunne, võrdväärne juurdepääs haridusele ning igapäevane turvatunne. Sellega vaidleb ta vastu neoliberaalsele poliitikale, mis pigem jätaks põllumajanduse karmide turuseaduste reguleerida.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

1990ndate algul Eesti seni kõrgete tootmisnäitajatega põllumajandus sisuliselt likvideeriti, kirjutab Rüütel. Toona oli vastutavatel kohtadel palju neid, kelle arvates Eestil polnudki põllumajandussektoris omatootmist vaja, sest import oleks odavam. Sellele vaatamata on Eesti praeguseks vähemalt piimanduses nii Euroopa Liidu kui ka maailma üks juhtivaid riike. Selle jätkumises ei saa praeguse poliitika juures aga kindel olla, arvab Rüütel.

Põllumajandus on Eesti rahvusliku kultuuripärandi oluline osa, et mitte öelda vundament ja ajalooline kasvulava, kirjutab Rüütel. Eestis on põldu haritud ligi 5000 aastat. Nii on ka põllumajandusel oluline roll Eesti põhiseaduse ülima eesmärgi – rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade – tagamisel.

_________

  1. Arnold Rüütel: panus maaelule on panus jätkusuutlikule Eestile. (Postimees)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused