Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Arnold Rüütel: Põllumajandus on Eesti kultuuripärandi vundament

-
23.09.2015
Laadime sisu...

Teisipäevases Postimehes 1 avaldab president Arnold Rüütel toetust Toompeal toimunud põllumeeste protestimeeleavaldusele. Seadusandvale kogule tuleb teha selgeks, et nii edasi ei saa, kirjutab ta.

Rüütel leiab, et iseseisva riigina on Eestil kohustus kindlustada rahvale kodu, turvatunne, võrdväärne juurdepääs haridusele ning igapäevane turvatunne. Sellega vaidleb ta vastu neoliberaalsele poliitikale, mis pigem jätaks põllumajanduse karmide turuseaduste reguleerida.

1990ndate algul Eesti seni kõrgete tootmisnäitajatega põllumajandus sisuliselt likvideeriti, kirjutab Rüütel. Toona oli vastutavatel kohtadel palju neid, kelle arvates Eestil polnudki põllumajandussektoris omatootmist vaja, sest import oleks odavam. Sellele vaatamata on Eesti praeguseks vähemalt piimanduses nii Euroopa Liidu kui ka maailma üks juhtivaid riike. Selle jätkumises ei saa praeguse poliitika juures aga kindel olla, arvab Rüütel.

Põllumajandus on Eesti rahvusliku kultuuripärandi oluline osa, et mitte öelda vundament ja ajalooline kasvulava, kirjutab Rüütel. Eestis on põldu haritud ligi 5000 aastat. Nii on ka põllumajandusel oluline roll Eesti põhiseaduse ülima eesmärgi – rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade – tagamisel.

_________

  1. Arnold Rüütel: panus maaelule on panus jätkusuutlikule Eestile. (Postimees)