Arvi Hamburg: energiakriis ei saanud tulla ootamatult

Eesti,
©Uued Uudised
Rohepöördest nõrgestatud majandustega on raske Vene agressiooni vastu seista. Pilt on illustratiivne.

Eesti Teaduste Akadeemia energeetikanõukogu esimees Arvi Hamburg ütles ETV saates “Esimene stuudio”, et praegune energiakriis ei saanud tulla kellegi jaoks ootamatult, sest ettevalmistused rohelisema elektritootmise poole liikumiseks käivad juba ammu.

Hamburg rääkis, et tema jaoks on arusaamatu, et inimesed, kes ministeeriumides ja ametkondades energeetika eest peaksid vastutama, räägivad, et praegune olukord tuli ootamatult.

“Et tuli täiesti ootamatult niisugune olukord, juhtusid kokku sellised parameetrid, et elektrit ei jätkunud. Kuidas ta sai ootamatu olla, kui Euroopa Liidu kliima- ja energiapoliitika on 10 aastat vana? Me oleme ju kogu aeg seda suunda ise ette valmistanud ja see pole ju üllatus, et võimsusi ei jätku,” ütles Hamburg.

Hamburgi sõnul ei ole ta sugugi kindel, et Eestil on plaan energiajulgeoleku tagamiseks. “See plaan peab olema 10-15 aastat ette, et planeerida, investeerida, ehitada ja tootmisvõimsust käivitada. Mida rohkem tuleb mittejuhitavat või ilmastikust sõltuvat tootmist, siis sellesama võrra peab tulema ka juhitavat tootmist. Ilmastikust sõltuvat tootmist saab tulla niipalju, kui meil on salvestamise võimalust,” lausus Hamburg.

Hamburg tõdes, et kui valitsusel on plaan aastaks 2030 põlevkivist elektritootmine lõpetada, siis tema sellele hetkel alternatiive ei näe.

“Me ei näe mingit asendajat, mis juhitavat võimsust tagaks. Kui me nüüd 2030 väljume põlevkivist, siis meil peaks olema ju midagi kõrval, aga nagu ju ei ole,” sõnas ta.

Allikas: ERR

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused