Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Autodele maks peale ja bussisõit kalliks: valitsus plaanib maakonnaliinidel bussipiletite hinnad mitmekordistada

-
06.06.2024
Kärpevalitsus kavatseb maaelu lõplikult välja suretada.
© UU

Pole enam elualasid, kus Kaja Kallase valitsus ehk Reformierakond, sotsid ja Eesti 200 üheskoos laastamistööd ei teeks ja mõistagi saab suurima löögi maaelu. Oma osa selles on ka rohepöördel.

Tegu on kuratliku plaaniga: autodele pannakse automaks peale ning lisaks aetakse ka bussipiletid kalliks. Maainimene ongi nüüd sunnismaine pärisori.

Regionaal- ja põllumajandusministeeriumi koostatud eelnõu kohaselt tõusevad alates 1. juulist maakonnaliinidel bussipiletite hinnad võrreldes praegusega mitu korda.

Üks pilet, millega saab sõita kuni poolteist tundi, hakkab senise 1,5 euro asemel maksma kõige rohkem 10 eurot.

24 tunni pilet hakkab maksma senise 4,5 euro asemel 20 eurot. 120 tunni pilet hakkab maksma 40 eurot ja 30 päeva pilet senise 25 euro asemel kõige rohkem 150 eurot.

Pilet avaliku teenindamise lepingu järgi teostataval kaugliinil hakkab maksma 25 eurot.

Eelnõu seletuskirjas põhjendatakse piletihindade tõstmise vajadust bussiveokulude jätkuva tõusuga ja vajadusega soetada alternatiivkütust kasutavaid busse, mis on oluliselt kallimad kui diiselkütust kasutavad bussid. (BNS)

Maainimesed peavad valimistel tegema kiire valiku ja pöörama selja neile, kes praegu valitsuses on, positiivseid muutusi toovad maale ainult rahvuskonservatiivid.