Autorollo kummitus ilmus taas välja: pankrotihaldurid müüvad 200 000 euro eest Väino Pentuse vara

Eesti,
- Updated
Uus rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus oli ministriks ka oma isa skandaalide ajal ja sai ka süüdistuse.

OÜ Autorollo pankrotihaldurid müüvad elektroonilisel enampakkumisel osa Väino Pentuse pankrotivarast alghinnaga 200 000 eurot.

Autorollo pankrot kuulutati välja 2011 aastal. 2012. aastal esitas pankrotitoimkonna kontrolli alla liikunud Autorollo ligi 580 000-eurose tsiviilhagi Keit Pentus-Rosimannuse, Rain Rosimannuse ja advokaat Siim Roode ning Roode osalusega ettevõtete Roode & Partnerid ning MAQS Law Firm Advokaadibüroo vastu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hageja nägi neil süüd Autorollo võlausaldajate kahjustamises ja ettevõttest vara väljaviimises. Väino Pentuse, kellele Autorollo kuulus, vabastas kohus hagist eraisiku pankroti läbimise tõttu.

Pankrotistunud Autorollo omanik Väino Pentus on süüdi mõistetud ettevõtte maksejõuetuse tekitamises, maksevõime olulises vähendamises ja püsiva maksejõuetuse süvendamises, raamatupidamiskohustuse rikkumises, võltsdokumendi kasutamises ja omastamises.

Autorollo pankrotimenetlus lõppes 2012. aastal ning toona jättis Pentus maksmata 317 640 eurot. 2017. aastal jättis kohus Pentuse pankrotimenetluses täitmata jäänud kohustustest vabastamata. 3. veebruari seisuga on sissenõudjale laekunud summa 1465 eurot.

Pankrotihaldurid müüvad hetkel nõudest osa, müümata jääva nõude suurus on 27 640 eurot.

Praegune rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus küll vabanes süüdistusest, kuid paljud meedias kajastatud asjaolud viitavad endiselt sellele, et ta pole Autorollo skandaalis puhas. (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused