Autorollo võlausaldajad Rosimannuste pääsemisest: sulid võitsid, tankistid said karistada

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Reformierakonna koorekiht – Rain Rosimannus ja Keit Pentus-Rosimannus – pääses kohtuasjast puhtalt.

Pankrotistunud transpordifirma Autorollo saaga sai ootuspärase lõpu. Riigikohus jättis jõusse otsuse, mis mõistis pankrotiga tekitatud kahju välja advokaat Siim Roodelt ja tema kunagiselt advokaadibüroolt, aga vabastas vastutusest Reformierakonna poliitikud Rain Rosimannuse ja Keit Pentus-Rosimannuse.

Uued Uudised avaldab Autorollo võlausaldajate Ülle ja Teet Järvekülje kommentaari

Autorollo lugu jõudis ennustatud lõpuni. Sulid võitsid. Tankistid said karistada. Lisaks lubatakse pankrotipesal tasuda ka Rain Rosimannuse ja Keit Pentus-Rosimannuse kohtukulud. Sest nad olevat süütud.

Meid varastati ja meie riiki palju rohkem. Kuna firmade tühjendamine ja hilisem vastutuse vältimine oli saanud 2010. aastaks standardiks, siis otsustasime Autorollo pankrotiga lõpuni minna. Sellepärast ostsime ära ka nõuded pankadelt, kes ei olnud huvitatud asjaga tegelemisest.

Pankrotipesa on selles asjas korjanud kokku ebatavaliselt suure hulga tõendeid. Inimesed, kes enne seda lugu üksteist ei tundnud, on olnud kogu meie tegevuse ajal veendunud, et nad ajavad õiget asja – tõendid on ilmsed, ja vastavalt ka õige asja nimel pingutanud.

Mida aeg edasi, seda enam lugupidamist tunneme Harju Maakohtu ja Esimese Ringkonnakohtu otsuste tegijate vastu (süüdi jäid ka poliitikud) – nemad tegid oma tööd sõltumatult, tuginedes asjaoludele. Nimelt Sõltumatult.

Esimene Riigikohus ütles, et poliitikute süüdimõistmisel Ringkonnakohtus kasutatud paragrahvi alusel pidanuks kohtul olema ka süüdlaste ülestunnistused. Kui sellised olnuks, polnuks millegi üle vaielda, neid kohtuasju poleks olnud…

Vaatamata sellele – ega inimeste teod, panused ja tõendid sellest kohtusuunisest ei muutunud. Muutus aga kohtute analüüsi ja sünteesimisvõime. See vähenes, tundub, et sulidele täpselt parasjagu.

Teine Ringkonnakohus näitas juba, kuidas asjad peavad käima – esinaine sinatas istungil sõbralikult Siim Roodet ja käis peale, et viimane tingimata ka oma seisukoha toimunust esitaks. Pluss üldine atmosfäär – pankrotipesa ülekarjumine ja halvustamine. Otsus oli aga istungiga sünkroonis – mingeid rikkumisi pole olnud, kõik tegelased on süütud.

Kolmas Ringkonnakohus sättis oma sammu samaks Põhja Ringkonnaprokuratuuriga, kelle juhtimisel toimunud uurimine tegeles põhitegelaste panusest möödavaatamisega.

Vaatamata sellele, et oli olemas hulk otseseid tõendeid ja tunnistajate ütlusi, mis kinnitasid poliitikute osalust, ütles Kolmas Ringkonnakohus, et nendest tõenditest olulisem ja KAALUKAM on Väino Pentuse kinnitus, et tema kiitis kõik tema selja taga toimunu heaks.

Sama mehe, kes tunnistas kohtus, et ei teadnud, mis tema haiglasoleku ajal ettevõttes toimus; mehe, kes kinnitas, et ettevõttest läks sularaha tütre majamakseteks; mehe, kes valetas korduvalt erinevatele kohtutele; mehe, kes tegutses peale ettevõtte tühjendamist tankistina; mehe, kes oli Kolmanda Ringkonnakohtu istungiks juba kriminaalselt karistatud.

Miskipärast unustas Kolmas Ringkonnakohus põhjendamata, miks ta, erinevalt Maakohtust, otsustas, et Väino Pentus on usaldusväärne.

Kummastust tekitab kokkuvõttes ka see, et lapsikud, kunstlikud ja ebaloogilised selgitused paistsid Teisele ja Kolmandale Ringkonnakohtule tõsisemate tõenditena kui osaliste omavaheline kirjavahetus ja selles sisalduvad kinnitused ja võimuhierarhia.

Me tahtsime teha puust ja punaseks – ettevõttete tühjendamine viib vääramatult karistuseni.

Meile tehti puust ja punaseks– see ei ole teie riik, see ei ole teie asi. Huvitav, kas keegi nn valitsejatest on mõelnud, millist eeskuju me oma lastele ja lastelastele selle kohtuasjaga näidanud oleme…

UU

LOE LISAKS

Kohus keelas Pentus-Rosimannuse kirjade hävitamise, kuid kas mitte liiga hilja?

 

 

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused