Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

“Avatus” on jõudnud Eestisse – maailma konfliktid tähendavad meilgi ohutaseme tõusu

-
18.10.2019
Türgi saatkond Tallinnas.
© Scanpix

Türgi saatkond Tallinnas Narva maanteel on seoses relvakonfliktiga Süürias täiendava valve all. Saatkonna teatel on tegemist ennetava meetmega.

Türgi Eesti saatkonna tugevdatud kaitse alla võtmine näitab kahte asja – et see agressorriik tunnetab ohtu endale oma tegude pärast ja et “avatud” Eestis võivad olla juba välismaalased, kes ründavad oma (endise) kodumaa esindust.

Hea hoiatav näide on Saksamaa, kus elab 2,5 miljonit türklast ja pool miljonit kurdi – kähmlused nende vahel on seal juba tavalised, lisaks ka president Erdogani ja opositsioonilise Güleni toetajate vahel, tavaliselt visiitide aegu.

Statistikaameti teatel on nende maade seas, kelle kodanikele on väljastatud üle saja tähtajalise elamisloa, ka Türgi. Eestis elab ka süürlasi, kellel pole ehk agressormaa vastu sooje tundeid – kõigile maailma migrantidele riiki avades toome me siia ka nende vastuolud.

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) kinnitas, et Türgi pool on välisministeeriumi kaudu esitanud palve Türgi suursaatkonna valve tugevdamiseks. Ilmselt hindab Türgi saatkond Eesti “internatsionaliseerumist” juba piisavalt kõrgeks, et karta kurdide või gülenlaste rünnakuid Tallinnaski.

“Politsei valve all on saatkonnad igapäevaselt, praegu teeme kontrolli sel põhjusel tihedamini. PPA on hinnanud võimalikke ohte saatkonnale ja seal töötavatele inimestele ja hetkel on see ohuhinnang jätkuvalt madal,” ütles ERR-ile PPA pressiesindaja Marie Aava. Hea seegi, et oma politsei ohtu suureks ei hinda.

Ilmselt on Eesti jõudnud sellesse ajajärku, kus meist kaugel toimuvat konflikti võimendatakse ka siin konfliktiosaliste diasporaa kaudu. Meie jõuluturgu juba kaitsevad kaubikusõitjate eest betoonplokid.