Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Bing-nimekirjade tühiseks veaks pidamine muutis Eesti kohalikud (e-)valimised hoobilt ebademokraatlikuks

-
15.10.2021
Paljudel oli rohkem asja Rimisse kui valimisjaoskonda. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Internetikasutajad teavad Bing-rakendust, mille tõlked on ülimalt absurdsed – ja kuna sellist meetodit kasutati ka Eesti e-valimistes ning vabariigi valimiskomisjoni arvates on see tähtsusetu aps, siis astub Eesti valimistulemuste võltsimises Venemaa kõrvale.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) pöördus vabariigi valimiskomisjoni poole taotlusega tunnistada elektroonilise hääletamise korraldamine toimuvatel valimistel seadusevastaseks ning tühistada e-hääletamise tulemused ringkondades, kus on tuvastatud rikkumised.

Kaebuses juhitakse tähelepanu, et veebilehel www.valimised.ee avaldatud kohaliku kandidaatide nimekirjas moonutab automaatne tõlkimisrakendus osade kandidaatide nimesid, näiteks saab Silverist Hõbe, Evest Õhtu, Leost Lõvi jne.

Vabariigi valimiskomisjoni kinnitusel ei mõjutanud automaattõlge kandidaatide nimede kuvamist valijarakenduses ehk kandidaatide nimekirjad valimiste infosüsteemis, e-hääletamise infosüsteemis ja ka veebilehel kov2021.valimised.ee on korrektsed, vahendab BNS.

Mis peab Eesti e-valimistes ometi juhtuma, et kahtlustele ja rikkumistele tõsiselt reageeritaks? Praegune massiline kriitika summutamine ja e-valimiste üksipulgi lahtiharutamise sisuline lõpetamine Kaja Kallase valitsuse poolt näitab, et keegi soovib putinlikku valimisohjade enda käes hoidmist iga hinna eest säilitada.

Kohalikud valimised 2021 lähevad ajalukku selgelt ebademokraatlikutena – seda, et inimese nime Silver asemel tuleb otsetõlge inglise keelest ehk “hõbe” ja valija ei saa aru, kellega on tegu, peetakse tühiseks asjaks. Loodetavasti jõuab selline räme valimiskorra rikkumine kogu demokraatliku maailmani – Eesti e-valimised kalduvad putinlikule teele.

EKRE nimekirjas on 110 inimest, keda nimetatud viga puudutab. Valimistel osaleb 1372 EKRE kandidaati, seega puudutab nimetatud viga kaheksat protsenti erakonna kandidaatidest. Seega on arusaadav, miks sellist viga riigivõimu tallalakkujad eriliseks ei pea.

Loe ka EKRE taotleb e-hääletuse tulemuse tühistamist ja seadusevastaseks tunnistamist