Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Bolševistlikud klounid pildusid rahvusringhäälingus rõvedusi

-
22.05.2023
ERR-i raadiomaja

Allakäinud bolševistlikud humoristid Mart Juur ja Andrus Kivirähk, kellest viimane peab end koguni rahvakirjanikuks, on ilmselt mingite ainete mõju tulemusel juba nii pehmed, et kvaliteetnalja asemel paiskavad nad juba mõnda aega eetrisse sõna otseses mõttes puhast paska.

Viimati mindi aga nii räigeks, et ERR pidi osa saatest järelkuulamises kustutama. Tegelikult on sellest vähe – selliste roppuste ja isiklike solvangute puhul tuleks need klounid eetrist üldse eemaldada.

Raadio 2 saate „Rahva oma kaitse“ saatejuhid Mart Juur ja Andrus Kivirähk rääkisid nimetatud saatelõigus Riigikogu opositsiooni kuuluvatest poliitikutest.

Saates kasutati sõna „obstruktsioon“ asemel läbivalt väljendit „mu**i mängimine“. Seejärel kõlas Mart Juure soovitus, et Eestis võiks eelistada maakeelseid termineid ning järgmine kord võiks „Aktuaalne kaamera“ võõrsõna asemel ikkagi seda kangemat versiooni kasutada. „Küll oleks tore, kui „Aktuaalne kaamera“ alustab, ja ütleme, et Astrid Kannel ütleb, et mu**i mängimine riigikogus jätkub.“ Andrus Kivirähk lisas, et ka riigikoguliikmed võiksid eeskuju võtta. „Kõigepealt kogunevad opositsioonierakondade esindajad ja siis Helir-Valdor Seeder ütleb, et mehed, hakake mu**i mängima. Mis te arvate sellest? Mart Helme ütleb, et ma mängin heameelega mu**i.“

Edasi läksid lugupeetud kultuuriinimesed oma lemmikteema juurde, kui võeti kasutusele peeru- ja roojanaljad.

Isiklikuks mindi nii rahvaesindaja Mart Helme kui ka Varro Vooglaiu aadressil.

Praeguseks on saate esimesed 15 minutid rahvusringhäälingus eemaldatud. Kuid see pole piisav. „Kui palgalised saatejuhid ERR-i eetris nilbitsevad, ropendavad ja rõvetsevad, nimeliselt konkreetsete inimeste aadressil, siis ma ei leia, et peaks piirnema vastava saateosa eemaldamisega saate järelkuulamise võimalusest. Eemaldada tuleks saatejuhid, kes ERRi eetrit sedasi kuritarvitavad. Küsimus ei ole siin kellegi poliitilistes eelistustes, vaid ERR-i seaduses ja ERR-i enda poolt kehtestatud heas tavas sätestatud põhimõtete järgimises. Need põhimõtted kas kehtivad või ei kehti – kui kehtivad, tuleb neid järgida; kui ei kehti, tulebki nii öelda,“ kommenteeris Varro Vooglaid.