Briti “pehmed jõud” ei tee vahet meedia toetamisel ja vasakliberaalsel propagandal

Rubriik Eesti On
©UU
Kunagisest okupatsioonide muuseumist on saanud propagandakeskus.

Objektiiv paljastas hiljuti selle, kuidas britid Eestisse “euroopalikke väärtusi” ekspordivad ja see teema on nüüd meedias suure tähelepanu osaliseks saanud.

Delfi avaldas kolmapäeval loo “Suurbritannia „pehme jõud” Balti riikides on suunatud kohaliku venekeelse meedia arendamisele”, kus üritatakse näidata, nagu oleks tegu sooviga tuua siinsed venelased Putini mõju alt välja.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

See oleks kahtlemata tervitatav, aga sellega asi ei piirdu. Delfi kirjutab: „Selle programmi raames viib Briti Nõukogu Balti riikides ellu mitmeid projekte, mis on suunatud euroatlandi väärtuste toetuse suurendamisele venekeelsete kogukondade hulgas. Teisisõnu on tähtis toetada Euroopa venekeelsete elanike hulgas „Euroopa identiteeti”. See sisaldab nii keelteoskust, võimalust Euroopas reisida, õppida ning tutvuda ajaloo ja kultuuriga.”

Keeleoskuse, Euroopas reisimise ning ajaloo ja kultuuriga tutvumisega on toimuval vähe pistmist – seda enam, et Suurbritannias hävitatakse “tühistamiskultuuri” käigus oma ajalugu ja kultuuri, sealhulgas Winston Churchilli monumentide ründamisega. Pigem on tegu “tühistamiskultuuri” ekspordiga.

Palju kõneainet tekitanud feministlikku üritust Vabamus, mille üks moderaatoritest on Kadri-Mai Kuldkepp Feministeeriumist ja mille eel saadetakse huvilistele nimekiri artiklitest, feministlikest koomiksitest ning raamatutest ja kuhu oodatakse ka vene noori, rahastab samuti Briti Nõukogu. Seega ei õpetata seal mitte läänelikku demokraatlikku elukorraldust, vaid vasakliberaalseid “euroopalikke väärtusi”. Ehk siis ei taheta noortest vene naistest teha mitte oma väärtust teadvaid naisi, vaid meestevihkajatest marufeministe – mida muud Feministeerium neile õpetaks.

“Vabamus “sarnase” egiidi all venelastele ja ka eestlastele ja suures osas lastele suunatud ürituste näol, mida lähedase või ka sama programmi alt propageeritakse ja korraldatakse, on selgelt tegu äärmusluse või vähemalt väga tugeva fundamentalismi propageerimisega. Kui vastavaid programme on aga asutud edendama ka meie avalikes asutustes – on tegu probleemiga, millele peaks koheselt reageerima. Eestis ei tohi teha välisriikide programmide kaudu siseriiklikku poliitpropagandat sel moel. Mu meelest on toimuv erakordselt kahtlane ning vajaks märksa laiemat käsitlemist. Kui uskuda nn Zink organisatsiooni avalikuks tulnud dokumente – on tegu eelkõige projektiga, mis määratud läbi viima ideoloogilist ajupesu ja sihitud sisepoliitilist propagandat – mitte aga meedia arendamist,” kommenteerib sotsiaalmeedias Delfi artiklit ühiskonnategelane Peeter Espak.

Delfi on üritanud näidata, nagu oleks brittide toel korraldatavate ürituste näol tõesti tegu ema ja tütre teeõhtuga („Mother and daughter tea parties”). Ilmselt ei taha tütar pärast sellist teepidu enam mehi nähagi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused