Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Brüsselis protestide tõttu uneta jäänud Kaja Kallas kleepis Euroopa farmeritele põhjendamatult külge Vene-silte

-
08.02.2024
Kaja Kallas vihkab Euroopa põllumehi, kes ei lasknud tal Brüsselis Ülemkogus “säramisest” välja puhata.
© Scanpix

Kaja Kallase puhul tekib sageli küsimus, et kas sellise tasemega inimene üldse tohiks peaministri ametis olla, ja kolmapäevases valitsuse infotunnis sai see jälle kinnitust.

EKRE saadik Arvo Aller küsis peaministrilt Euroopas toimuvate põllumeeste protestide taustal: “Ma küsiksin Eesti seisukohta ja Eesti edasisi tegevusi, et kui järgmised kohtumised on, siis millal Eesti võtab endale juhtrolli Euroopas selle rohehulluse lõpetamiseks ja maaelu ning põllumajanduse arendamiseks, et Eesti oleks seal juhtpositsioonil?”

Kaja Kallas suhtus oma vastustes Euroopa põllumeestesse halvasti ja nagu Saksa kantsler Olaf Scholz, sidus ka tema protestid Putini-meelsusega: “Aga mille vastu nad protestisid, oli see, et nad olid Ukraina vastu, muideks. See on nagu huvitav. See on jällegi see Venemaa narratiiv ja see, et turule tuleb Ukraina tooted ja need konkureerivad nende Euroopa toodetega, mis siin on. See on nagu asi, mille vastu ka protestiti.”

Samas tunnistas Kaja Kallas arupärimise lõppedes: “Näiteks 2023. aastal suurenes munade, linnuliha, suhkru import Ukrainast Ida-Euroopasse – see kindlasti mõjutab neid piiririike, aga otseselt meie põllumehed hetkel ei kurda.”

Seega kleepis liberaal Kaja Kallas Euroopa farmeritele külge Kremli-silte, aga tunnistas peagi, et Ukraina odavad kaubad ongi Ida-Euroopas probleemiks.

Allikas: Riigikogu stenogrammid