Delfi ja Postimees kasutavad allikana vasakäärmuslikku USA lobigruppi

Eesti,
- Updated

Pühapäeval ilmusid Delfis ja Postimehes artiklid EKRE esindaja Ruuben Kaalepi külaskäigust American Renaissance’i rahvuslaste konverentsile, mida Delfi nimetab rassistlikuks ürituseks. Mõlemad väljaanded tsiteerivad allikana USAs tegutsevat vasakäärmuslikku organisatsiooni Southern Poverty Law Center (SPLC).

Nimetamaks American Renaissance’i rassistlikuks konverentsiks ja väljaandeks, kasutab Delfi SPLC väiteid: “USAs vihagruppe uuriv Southern Poverty Law Center nimetab seda rassistlikuks väljaandeks, mis üritab olla intellektuaalne mõttekoda.” Sama kriitikavabalt on SPLC seisukoha oma artiklisse lisanud ka Postimees.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

SPLC ei ole rassismiga seostanud mitte üksnes American Renaissance’i ja selle asutajat Jared Taylorit, vaid ka presidendikandidaat Donald Trumpi, tuntud evolutsioonipsühholoog Kevin MacDonaldit, raadiohääl Alex Jonesi ja veel kümneid erinevaid avaliku elu tegelasi ning organisatsioone. Kõiki SPLC rünnaku alla langenuid ühendab see, et nad on avaldanud vastuseisu massilisele immigratsioonile ja globalistlikule ideoloogiale või pidanud rahvuslikku ja rassilist kokkukuuluvust inimloomuse oluliseks osaks.

Süüdistuste levitamine ja sõnades rahvusluse vastu võitlemisega SPLC tegevus aga ei piirdu. Organisatsioon hõlmab endas agentide ja informaatorite võrgustikku, kes on sisse imbunud erinevatesse poliitilistesse ühendustesse ja näiteks ka kirikutesse. SPLC on avalikult võidelnud ka sõnavabaduse vastu, algatades ja rahastades kohtuasju paljude rahvuslike aktivistide vastu. Mittetulundusühinguna on SPLC maksudest vabastatud.

Ka veebruaris 2015 kasutas Delfi allikana Rootsi vasakäärmuslikku rahvuslusevastast organisatsiooni Expo, et süüdistada vabariigi aastapäeva tõrvikurongkäigul osalenud noorteliikumist Nordisk Ungdom (Põhjala Noored) sidemetes natsismiga.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused