Järjekordne libauudis? Rahumeelne türklane kell üks öösel Tartus, jalgrattakett igaks juhuks kaasas

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Enesekaitsevahendid avalikuks kasutamiseks, ainult tükeldada tuleb endal.

Delfi on üles puhunud järjekordse mulli vägivallast välismaalaste vastu ülikoolilinnas Tartus.

Esmalt tahaks küsida – ega need lood pole tekkinud kõigieestlaste, sallivuslaste, kahesajatajate, reformarite, sotside ja teiste vihkajate koostööst ärahirmutatud välismaalastega?

Et öeldakse välismaalasele – meil on siin selline rassistide kamp, kellele on vaja “ära teha”, postitage Facebooki endaga juhtunud “hirmus kallaletung” ja me mobiliseerime ühiskonna nende vastu!

“Nad hakkasid teda kutsuma “neegriks”, lõid teda vastu nägu ning ähvardasid ta läbi peksta. Seepeale võttis türklane välja rattaketi, millega üht ründajatest enesekaitseks ka lõi. Välismaalase väitel ütlesid talle suitsu küsinud eestlased, et on natsid ning kui türklane neid sellega lööb, on tegemist rassisõjaga,” kirjutab Delfi.

Tartus õppiv rattaketiga türklane on iseenesest juba huvitav nähtus. Kui hull peab olema asi, et löögiriista endaga kaasas kantakse! Kas türklane ei karda, et sellega lüües ületab ta ruttu enesekaitsepiirid? Või on Türgis jalgrattakett tänavaaksessuaar?

Ja mida tegi ta öösel pärast kella ühte ketiga tänaval – hirmul mees väldiks sellist aega linnas kõndimiseks. Järsku käis pimedamates kohtades selle abil raha teenimas?

Aga Delfi jutt on jätkuvalt sama jabur kui Mary Jordani haritud “rassistid”, kes oskasid ideaalselt inglise keelt, kasutades sõna “foreigner”, samuti panid nad tüli norides EKRE rinnamärgi rinda.

Sama idiootlik on jutt, et eestlased tutvustavad ennast türklasele natsidena ja lubavad rassisõja algatada. Kõlab nagu halenaljakas väljamõeldis fantaasiavaeselt inimeselt.

Kui lugusid välja mõtlema hakkate, tehke seda lihtsamalt: eesti keeles rääkivad jõmmid läksid välismaalasele ligi, ütlesid “Kuradi neeger, kao oma Aafrikasse!” ja lõid näo üles. Lihtne, loogiline ja usutav, pole vaja “foreignereid” ega “rassisõdalasi” mängu tuua.

Muidu kõlab välismaalaste ahistamise lugu varsti delfilikult nii: “Välistudengi juurde astunud EKRE särgis ja rinnamärgiga mees teatas eesti keeles, aegajalt juttu inglise keelde tõlkides: “Mina, rahvuskonservatiiv ja Eesti patrioot Mart Tamm, vastavalt Mart Helme käsule ja EKRE salajasele välismaalaste tõrjumise programmile, löön nüüd teid, halb välismaalasest tudeng, kolm korda käega näkku, et te lahkuksite meie pühalt Eestimaalt ja ei tuleks enam kunagi tagasi, meie kodumaa aga jääks tõupuhtaks rahvusriigiks!”

Aga Tartu teemal edasi: “Teine välismaalane, kes Tartus elab, kommenteeris postituses, et teda rünnati ühes Tartu lokaalis sel talvel. Ta on veendunud, et teda rünnati seetõttu, et ta on välismaalane. Nimelt selgitas ta, et oli sõpradega väljas tantsimas, kuid nägi pealt, kuidas eesti keelt kõnelev inimene sõimas Aafrikast pärit tudengeid. Mees heitis neile ette, et nemad on süüdi tema rahakoti kadumises ning väitis, et noored olid rahakoti varastanud.”

Selles loos on selgelt välja öeldud, et tegu oli olmekonfliktiga, kus kallaletungija süüdistas välismaalasi oma rahakoti varastamises. Oli see nii või mitte, taust on purjus inimeste olmetüli, mitte rassism.

Ja mõned kommentaarid sotsiaalmeediast:

“Rahumeelne türklasest tudeng tuiab mööda linna, jalgrattakett “igaks juhuks” kaasas.”

“Minu loogika ka ütleb – tudeng käib loengus ja õpib kodus, vahel harva joob lõuna ajal tassi kohvi Werneris… ei tölla mööda ööklubisid.”

“Päeval Wolt, öösel kõrts – millal nood õppida jõuavad!?”

“Väga “vinge” meedialugu, mis tegelikult ridade vahel n.ö. kutsub kolkima-põlgama-peksma-alaväristama võôramaalastest tudengeid.”

“Ka halba hinnet võib välismaalane otseseks rünnakuks pidada.”

Kas teie tuttav välismaalane on juba jalgrattaketiga varustatud?

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused