Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Delfi suutis taas ühe välismaalase ära hirmutada ning Eestis ja eestlastes rassismi nägema panna

-
17.10.2019
Isesisvusmanifest oli mõeldud riigi loomise ajal Eestis elanud rahvastele, mitte tänaseks multikultuurseks muutunud riigi igale migrandile. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Vasakpoolne meedia on saanud hammaste vahele kondi, mida nüüd mõnuga näritakse – jutt on Tallinna TV videoklipist võõrtööjõu teemal, kus kaamerapilti jäi tumedanahaline võõramaa mees, kes tegelikult loo kontekstiga päris üheselt kokku ei läinud (kuigi taustana sobitub küll).

Tallinna TV tunnistas, et tegu oli nendepoolse apsuga, kuid vastukajad, mida Delfi võimeldab, on taas üks puhas ülereageering. Kõigepealt – tegu oli taustakaadriga, mille puhul vaataja näeb küll võõramaalast, kuid tänaval jalutavana ja teiste seas. Tema illegaaliks pidamist võib üles tõstatada vaid elava vihkavfantaasiaga sallivuslane – taustakaadreid ja -pilte, mis sobituvad kaudselt teemasse, kasutatakse ajakirjanduses tegelikult palju, ja fotode puhul lisatakse ka selgitus: “Pilt on illustratiivne.”

Mida siis taustapildina näidata? Puhast eestlastest ja venelastest ehk eurooplastest koosnevat Tallinna tänavapilti? Lõuna-Eesti inimene ütleks selle peale, et kus need võõrtöölised seal on? Ja kas see, kui näidatakse ehitusmehi ja Wolti ratturit, tähendab kohe, et ka neid peab võttegrupp illegaalideks? Süüdistav Delfi justkui ei teaks midagi taustamotiivi olemusest.

Mees, kelle ümber lamenti lüüakse, on  Balti Filmi- ja Meediakooli (BFM) magistritudengeid õpetav ja Sõltumatu Tantsu Lava (STL) kutsel Tallinna esinema tulnud koreograaf Rakesh Sukesh, kes ütles Delfile, et nägi videot täna ja see oli tema jaoks šokeeriv. “Ma tunnen ennast äärmiselt alandatuna, rassiliselt alavääristatuna, olen hirmul, kurb ja masenduses, et näen ennast poliitilise propaganda keskel. See on teistsuguse etnilise taustaga inimeste suhtes väga ebaõiglane,” sõnas ta.

Siin me näemegi tegelikku “rassismi” kujundamist Eestis. Sukesh nägi, et teda filmitakse, kuid ei teinud sellest väljagi. Siis tuli tema jutule Delfi, kes teatas, millise tohutu “rassismi” sisse on pahaaimamatu võõramaalane sattunud, ja nüüd on too “äärmiselt alandatud, rassiliselt alavääristatud, hirmul, kurb ja masenduses”. Palju õnne, Delfi, te panite ühe inimese Eestis taas uskuma, et siin vihatakse teda!

Sest Tallinna TV on juba vabandanud, kõik on aru saanud sündmuse juhuslikkusest, kogu konflikt võinuks olemata olla (vaevalt, et Sukesh Tallinna TV-d vaatas), aga tubli vasakäärmuslik Delfi keerutas üles suure “rassismiloo” ja nüüd vaatab see võõramaalane edaspidi igat eestlast ja igat kaamerat kahtlustavalt – no mida need “natsid” jälle kavandavad? Ja tema ärevile aetud aju leiabki “diskrimineerimise” ning edasi vahendab ta ka muule maailmale, kuidas ta Eestis “rassismi” otsa sattus. Taas korjame me tänu Delfile mainekahju!

Huvitav, miks Delfi klipis nähtud neegrilt ehmunud kommentaari ei võtnud, Wolti mehelt hukkamõistvat hinnangut ei küsinud ja ukrainlasi karjuma ei pannud: “Me töötame siin täiesti legaalselt!” – sest tüli üleskiskumine ju eesmärgiks oli!

Eesti meedia on niigi palju soppa kokku keeranud, võimendades Mary Jordani ja Karoli Hindriksi valesid, Hartlebi lapsevankrirünnakut, Tartus tehtud videot, millelt ei oska keegi isegi mustanahalist meest leida, provokatiivselt “natsi” filmivat pakistanlast Ažhari ja palju muud, millest otsiti “Eesti rassismi”. Muide, selle Tartu video lugu on taas Delfis üleval- no ei jäta need rassistikütid, kuigi kogu klipp ei näita mingit konflikti!

Rassismi Eestis lihtsalt pole ja seetõttu tekitavad vasakliberaalid ise “rassismijuhtumeid”, et need suureks võimendada, välismaalased hirmu tundma panna ja neid kõiges võõraviha nägema sundida – nii saab Eesti mainet alla viia, karmi vihakõneseaduse läbi suruda ja vasakliberaalidele meelepärase totalitaristliku korra kehtestada. Välismaalastest on neil tegelikult suva, nemad on vaid tööriist ideoloogilistes võitlustes.

Uued Uudised ütlevad küll Rakesh Sukeshile: ära kuula Delfit ja ära tee kaamerast edaspidigi väljagi – eestlased ei vihka sind ega aja siit minema, kui sa oled siia ausalt saabunud ja meistki lugu pead! Hoia pigem eemale siis, kui sulle helistatakse ja öeldakse: siin räägib Delfi ajakirjanik…