Delfi suutis taas ühe välismaalase ära hirmutada ning Eestis ja eestlastes rassismi nägema panna

Eesti,
immigrant, neeger
©Uued Uudised
Isesisvusmanifest oli mõeldud riigi loomise ajal Eestis elanud rahvastele, mitte tänaseks multikultuurseks muutunud riigi igale migrandile. Pilt on illustratiivne.

Vasakpoolne meedia on saanud hammaste vahele kondi, mida nüüd mõnuga näritakse – jutt on Tallinna TV videoklipist võõrtööjõu teemal, kus kaamerapilti jäi tumedanahaline võõramaa mees, kes tegelikult loo kontekstiga päris üheselt kokku ei läinud (kuigi taustana sobitub küll).

Tallinna TV tunnistas, et tegu oli nendepoolse apsuga, kuid vastukajad, mida Delfi võimeldab, on taas üks puhas ülereageering. Kõigepealt – tegu oli taustakaadriga, mille puhul vaataja näeb küll võõramaalast, kuid tänaval jalutavana ja teiste seas. Tema illegaaliks pidamist võib üles tõstatada vaid elava vihkavfantaasiaga sallivuslane – taustakaadreid ja -pilte, mis sobituvad kaudselt teemasse, kasutatakse ajakirjanduses tegelikult palju, ja fotode puhul lisatakse ka selgitus: “Pilt on illustratiivne.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mida siis taustapildina näidata? Puhast eestlastest ja venelastest ehk eurooplastest koosnevat Tallinna tänavapilti? Lõuna-Eesti inimene ütleks selle peale, et kus need võõrtöölised seal on? Ja kas see, kui näidatakse ehitusmehi ja Wolti ratturit, tähendab kohe, et ka neid peab võttegrupp illegaalideks? Süüdistav Delfi justkui ei teaks midagi taustamotiivi olemusest.

Mees, kelle ümber lamenti lüüakse, on  Balti Filmi- ja Meediakooli (BFM) magistritudengeid õpetav ja Sõltumatu Tantsu Lava (STL) kutsel Tallinna esinema tulnud koreograaf Rakesh Sukesh, kes ütles Delfile, et nägi videot täna ja see oli tema jaoks šokeeriv. “Ma tunnen ennast äärmiselt alandatuna, rassiliselt alavääristatuna, olen hirmul, kurb ja masenduses, et näen ennast poliitilise propaganda keskel. See on teistsuguse etnilise taustaga inimeste suhtes väga ebaõiglane,” sõnas ta.

Siin me näemegi tegelikku “rassismi” kujundamist Eestis. Sukesh nägi, et teda filmitakse, kuid ei teinud sellest väljagi. Siis tuli tema jutule Delfi, kes teatas, millise tohutu “rassismi” sisse on pahaaimamatu võõramaalane sattunud, ja nüüd on too “äärmiselt alandatud, rassiliselt alavääristatud, hirmul, kurb ja masenduses”. Palju õnne, Delfi, te panite ühe inimese Eestis taas uskuma, et siin vihatakse teda!

Sest Tallinna TV on juba vabandanud, kõik on aru saanud sündmuse juhuslikkusest, kogu konflikt võinuks olemata olla (vaevalt, et Sukesh Tallinna TV-d vaatas), aga tubli vasakäärmuslik Delfi keerutas üles suure “rassismiloo” ja nüüd vaatab see võõramaalane edaspidi igat eestlast ja igat kaamerat kahtlustavalt – no mida need “natsid” jälle kavandavad? Ja tema ärevile aetud aju leiabki “diskrimineerimise” ning edasi vahendab ta ka muule maailmale, kuidas ta Eestis “rassismi” otsa sattus. Taas korjame me tänu Delfile mainekahju!

Huvitav, miks Delfi klipis nähtud neegrilt ehmunud kommentaari ei võtnud, Wolti mehelt hukkamõistvat hinnangut ei küsinud ja ukrainlasi karjuma ei pannud: “Me töötame siin täiesti legaalselt!” – sest tüli üleskiskumine ju eesmärgiks oli!

Eesti meedia on niigi palju soppa kokku keeranud, võimendades Mary Jordani ja Karoli Hindriksi valesid, Hartlebi lapsevankrirünnakut, Tartus tehtud videot, millelt ei oska keegi isegi mustanahalist meest leida, provokatiivselt “natsi” filmivat pakistanlast Ažhari ja palju muud, millest otsiti “Eesti rassismi”. Muide, selle Tartu video lugu on taas Delfis üleval- no ei jäta need rassistikütid, kuigi kogu klipp ei näita mingit konflikti!

Rassismi Eestis lihtsalt pole ja seetõttu tekitavad vasakliberaalid ise “rassismijuhtumeid”, et need suureks võimendada, välismaalased hirmu tundma panna ja neid kõiges võõraviha nägema sundida – nii saab Eesti mainet alla viia, karmi vihakõneseaduse läbi suruda ja vasakliberaalidele meelepärase totalitaristliku korra kehtestada. Välismaalastest on neil tegelikult suva, nemad on vaid tööriist ideoloogilistes võitlustes.

Uued Uudised ütlevad küll Rakesh Sukeshile: ära kuula Delfit ja ära tee kaamerast edaspidigi väljagi – eestlased ei vihka sind ega aja siit minema, kui sa oled siia ausalt saabunud ja meistki lugu pead! Hoia pigem eemale siis, kui sulle helistatakse ja öeldakse: siin räägib Delfi ajakirjanik…

2 commentsOn Delfi suutis taas ühe välismaalase ära hirmutada ning Eestis ja eestlastes rassismi nägema panna

 • Avatar

  Nagu tihti elu on näidanud on uus hästi unustatud vana. Aabitsatõded kordamine ei tule kunagi kahjuks ja loeme siis materjali mis räägib mis valemitega (ja täiesti legaalselt ja reaalselt) saab riigi majanduse korda.
  Kuna ajalugu on küll juba edasi läinud aga eeskujuks on nii mõnedki võtted ja hetkel on EKRE-l PALJU õppida- kas nad ka tahavad, soovivad või julgevad astuda REAALSEID ja RADIKAALSEID samme Eesti Rahva järje parandamiseks või jäävad nad järjekordseks “ühe korra” (nagu olid rojalistid) parteiks.
  Loeme ja mõtlema.
  http://www.kool.ee/?7818

 • Avatar

  Olgem palun täpsed – Eestis on rassismi küll ja piisavalt – seni kaua kuni MEIE – eestlased – ei taha siia PÜSIVALT elame teisest rassist isikuid ja see on täiesti normaalne inimlik emotsioon ja tunne. Sõna rassism tähenab tegelikult seda, et isik eelistab ja armastab OMA rassist inimest. Soovitaks tudeerida näiteks vanu Briti Entsüklopeediaid kus on selle ja teiste (neil hetkedel) uute sõnade tähendused ilusti kirjas.
  Kuna ga tolerastid on laisad ja armastavad sõnade tähendusi muuta siis see millest nad räägivad on rassiviha. Ja selles annavad need tolerastid KÕIGILE neli silma ette. Huvitaval kombel tunduvad nad aga vihkavat kõige rohkem valget inimest. Tänu kellele neil on üldse soe vesi kraanis ja katus pea kohal ja nad ei ela kuskil metsas kaseviha all.
  Kui Eestis ja Euroopas (saab ka USA sinna panna) oleks totaalne rassiviha siis ripuksid siia tulnud teiste rasside elanikud võllapuus ja neil EI OLEKS SIIA ASJA. Aga just tänu neile tolerastidele KES vihkavad oma rassi on neid kõik kohad täis ja paljunevad nad kiiremini kui kassid tänavareklaamis – sest nii on neil seal “dzunglis” kombeks, et kompenseerida vara lahkunuid kaasmaalasi.
  Huvitav on ka see, et poliitikasse trüginud tolerastid ei võta ette ühtegi sammu põlisrahvaste sündivuse parandamiseks. Samas aga kõik “uued” tulijad saavad igatsorti soodustusi.
  Ajalugu on näidanud, et on vaja vaid TAHET valitsusest ja MÕNE aastaga (3.Riig kogemus) saab negatiivse iibe teha positiivseks. Aga ei saa ju – siis kutsutakse meid ju natsideks ja rassistideks.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused