Delfi toodab jõhkraid libauudiseid – provokaatori prillide näite varal

Eesti,
- Updated
©Priit Simson/Ekspress Meedia
Provokaator Tarand on tekitanud massilise libauudiste voo, nüüd lisandusid jadasse tema prillid.

Delfi näitas taas oma olematut ajakirjandusliku taset, produtseerides otsese valeuudise intrigant Tarandi prilliloo kohta.

Ükskõik, mida Delfi loos ära märgitud mees ka ei väidaks, ei andnud ta prille Martin Helmele, vaid need toodi EKRE Riigikogu fraktsiooni ja üks seal tööl olnud inimestest viis need Toompea lossi infolauda. Martin Helmet polnud sel ajal Riigikogus, sest praegu on istungitevaba nädal. Seega pole prillid kunagi Martin Helme käes olnud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Delfi ajakirjanik valetab täielikult, väites, nagu oleks Martin Helme öelnud, et prillid on tema käes. Telefonikõnes ütles Martin Helme küll, et prillid on fraktsiooni toodud ja infolauda edasi antud, kuid lisas, et tema pole neid näinud, sest ei viibinud sel ajal üldse Toompeal.

EKRE ei kavatse Tarandi ees vabandada ega talle prille pidulikult üle anda, ta saab oma omandi kätte infolauast. Pigem tuleb provokaatoril endal kord EKRE ees vabandada, nagu erakond on ametlikult nõudnud.

Tarandi jutt röövitud esemete ebaseaduslikust hoidmisest on jabur, sest EKRE inimesed andsid need kohe üle infolauda, kus töötavad muide jõustruktuuride töötajad. EKRE fraktsiooni toodi prillid aga ilmselt seetõttu, et miiting oli erakonna korraldatud, seega korraldaja kätte.

Meedias provokaatori eemaldamises osalejatena mainitud Mart Rieberg ja Meelis Osa ei ole EKRE liikmed.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused