E-valimiste ja lekkinud dokumendifotode infosüsteemid vastavad samale turvastandardile

Eesti,
- Updated
ID kaart
©UU
ID kaardile koondatakse rohkem isikuandmeid. Pilt on illustratiivne.

Väited e-valimiste turvalisusest said järjekordse hoobi. Ometi pole kuulda, et reformierakondlasest IT minister sellega tegeleks. Portaal digigeenius.ee kirjutab teemast, mida Uued Uudised juba varem puudutanud: nimelt vastavad e-valimiste ja lekkinud dokumendifotode infosüsteemid samale turvastandardile.

Rohkem kui 286 000 inimest puudutanud vargus, mille tõttu sattusid dokumendifotod kolmanda isiku kätte, pandi toime läbi infosüsteemi, mis vastab infosüsteemide kolmeastmelise etalonturbe süsteemi (ISKE) kõige kõrgemale turbeastmele H.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vastavalt valitsuse määrusele peavad ISKE H standardiga süsteemid iga kahe aasta järel läbima sõltumatu auditi. Riigi infosüsteemi amet (RIA) ei ole praeguse info kohaselt süsteemile viimase paari aasta jooksul auditit teinud.

H standardile vastab ka RIA loodud valimiste infosüsteem 3 (VIS3), kuid ameti peadirektori asetäitja Margus Arm kinnitab, et see on kõik turvatestid läbinud ning on turvaline.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused