EASi välisvärbamise toetusega on lõpp

Eesti,
Bolt

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) miljoni eurose eelarvega programm Work in Estonia lõpetab välisvärbamistoetuse pakkumise, mille toel värbasid 57 ettevõtet kokku 378 töötajat välismaalt.

Välisvärbamise toetuse eesmärk oli toetada välisriigist info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ning loodus- ja tehnikateaduste spetsialistide värbamist, mis aitaks leevendada tippspetsialistide puudust, teatas EAS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

2018. aastal lõi EAS koostöös Mainori ja teiste partneritega Eesti Rahvusvahelise Maja, kust välisspetsialist ja tööandja saavad infot Eestis pakutavate teenuste kohta ühest kohast.

Work in Estonia jälgib oma pakutavaid teenuseid, korraldab uuringuid ning tegeleb teenuste parendusettepanekute tegemisega. Sinna alla kuuluvad näiteks elamislubade protsess, õppekohad ja perearstid.

Välisvärbamise toetust on aastatel 2018–2020 kokku makstud 378 välisspetsialisti Eestisse värbamise eest. Alates 2019. aasta 24. märtsist oli välisvärbamise toetuse suurus 3000 eurot spetsialisti kohta. Välisvärbamise toetuse kogueelarve oli ligi 1,1 miljonit eurot.

Välisvärbamistoetust on saanud kokku 57 erinevat ettevõtet, sealhulgas näiteks Pipedrive OÜ, Bolt Technology OÜ, Ericsson Eesti AS, Malwarebytes Estonia OÜ ja Transferwise Ltd Eesti filiaal.

Allikas: BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused