Ebaausad tööandjad võtavad ukrainlaste arvelt omadelt leiva

Eesti, Majandus,
©Scanpix
Aknapesijad

Järjest tuleb teateid Ukraina põgenikest, keda kasutatakse justkui orjatööjõuna, makstes neile Eesti inimestega võrreldes madalamat palka ning võttes sedasi oma inimestelt ka vääriliselt tasustatud töökohad.

Portaal Lääne-Virumaa Uudised kirjutab, kuidas üks ukrainlasi palkav tuntud koristusfirma sülitab seadustele – Ukraina töötajad said küll keskmist palka, aga tegid selle eest ka üüratult ületunde.

Kuigi need ukrainlased, kes meile praegu saabuvad, on sõjapõgenikud ja neile ei rakendu keskmise palga maksmise nõue, ei tähenda see, nagu oleks skeemitamisel lõpp. Siia saabuvad ukrainlased peavad teadma, et Euroopa Liidu otsuse järgi võrdsustatakse nad sisuliselt alaliste elanikega. Seega tuleb põgenikke palgata ja tööl hoida Eesti seaduste järgi. See tähendab töötunde olenevalt kuu pikkusest 160–180, koos ületundidega maksimaalselt 200.

„Ebaausate tööandjatele lisaks on sõjaolukord hea pinnas kahtlaste vahendusfirmade tekkeks. Kohe kui niisugune suur hulk inimesi hakkab tööd otsima, leidub ärakasutajaid, halvemal juhul selliseid, kes tegelevad inimkaubandusega,“ kirjutab portaal.

Esimesed sõjapõgenikud jõuavad eeskätt sinna, kus pole eesti keele nõuet – puhastusteenindusse, tööstusesse, osaliselt ka kaubandusse.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused