Ebausaldusväärsed e- hääled läksid enamasti Reformierakonnale

Eesti,
ID kaart
©UU
e-valimised

Nagu arvata võis, sai kohalikel valimistel üle riigi enim e-hääli Reformierakond, kellele järgnenud Keskerakonna e-häälte saak oli 20 000 hääle võrra väiksem. Laupäeval enne e-hääletamise sulgemist oli e-hääletanud rekordilised 263 566 inimest, mida on enam kui viimastel kohalikel ja ka Riigikogu valimistel.

Reformierakond kogus kohalike valimiste e-hääletusel 64 459 häält, millest üle poole saadi Harjumaalt. Reformierakond oli e-valijate seas Harjumaal, Pärnumaal, Saaremaal, Järvamaal, Tartumaal, Põlvamaal, Valgamaal ja Järvamaal kõige populaarsem erakond.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Keskerakond sai e-hääli kokku 42 748, neist samuti üle poole ehk 26 918 koguti Harjumaal. Lääne-, Ida-Viru- ja Jõgevamaal sai Keskerakond rohkem e-hääli kui konkureerivad erakonnad.

E-hääletuste vastu olev Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) kogus üle riigi e-hääli 24 232.

Elektroonilise hääletamisega oli seekord parajasti segadust nii nimede tõlkega kui ka valimise vormistamisega, mis pani veelkord kahtluse alla e-valimiste usaldusväärsuse ja tekitab kahtlusi ning spekulatsioone.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused