Eelnõu projekti lekkimist asub uurima andmekaitse inspektsioon

Eesti,
- Updated
Mart Helme

Siseminister Mart Helme märkis tänasel valitsuse pressikonverentsil, et välismaalaste seaduse eelnõutooriku lekkimist asub uurima andmekaitse inspektsioon. “Suurt ažiotaaži tekitas eelnõu üks varasem projekt, mis lekkis ajakirjandusse. Minu kaustas on ka avaldus andmekaitse inspektsioonile, kus me palume seda uurida,” märkis Helme.

Tema sõnul on veidi liiast öelda, et tegemist oleks olnud riigisaladusega, kuid siiski, see kannab märget – ametkondlikuks kasutamiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kui märge on peal, et see on ametkondlikuks kasutamiseks, siis see tähendab, et see on ametkondlikuks kasutamiseks. See ei ole mõeldud ajakirjandusele saatmiseks.Need lekitamised on tehtud pahatahtlikult, kuid valitsuse töövõimele sel mingit mõju ei ole,” kinnitas Helme.

Helme toonitas, et neljapäevane arutelu õpirände ja tööjõurände teemadel oli konstruktiivne. “Keegi ei ähvardanud, keegi ei karjunud,” ütles ta.

“Kõik ministrid tahaksid omas valdkonns võimalikult pikkades sammudes edasi liikuda. Selles küsimuses me liigume edasi,” kinnitas ta.

Teisipäeval märkis Mart Helme, et ajakirjanduses on levima läinud välismaalaste seaduse eelnõu esialgne versioon. “On äärmiselt kahetsusväärne, et ametkondlikuks kasutamiseks mõeldud eelnõu esialgne variant on meediasse lekkinud, sest selliste poolikute materjalide levik eksitab avalikkust ja takistab partnerite vahelist mõistlikku arutelu,” nentis ta.

BNS

8 commentsOn  Eelnõu projekti lekkimist asub uurima andmekaitse inspektsioon

 • Avatar

  Ja siis ahastab sildam oma plärasaates, et issand jumal, mis andmeleke, seadusloome peakski ju avalik olema, see olevat maailma kõige loomulikum asi, et seaduseelnõude toorikud ministeeriumidest meediasse lekivad. Ja tule taevas appi, nüüd hakatakse veel uurima ka, kes lekitas! Vaadake nüüd, armas eesti rahvas, kuidas ekre varjab, vassib ja valetab…Ma üldiselt kuulangi neid nõmesaateid selle mõttega, et saaks lõuatäie naerda “arvamusliidrite” abitu ja läbipaistva demagoogitsemise peale. Enamasti nad ei valmista pettumust ja hea tuju on iga kord garanteeritud.

 • Avatar
  Ester Ristimägi

  Ja siis ahastab toomas sildam oma plärasaates, et mis mõttes andmeleke, et kas seadusloome ei peakski mitte avalik olema, see ju maailma kõige loomulikum asi? Issand hoidku, nüüd hakatakse veel uurima ka! Ja et vaadaku nüüd rahvas, kuidas ekre vassib, varjab ja valetab…Ma üldiselt kuulangi neid nõmesaateid selle mõttega, et saab jälle suutäie naerda “arvamusliidrite” abitu demagoogitsemise peale.

 • Avatar
  REPSi maskid

  REPS ei saa sellegagi hakkama, et lasteaedadest ja koolidest eemaldada homopropagnda! Selleks eraldatakse hoopis juurde raha projektide abil meie rahvale vaenulikele MTÜkestele ja toidetakse kiigepoisi kasvavat ülbust, mis
  kunagi isu täis ei saa ja mis on viinud avalikult ja tahtlikult ev´baseaduslikult riigi raha suures ulatuses raiskamisele!!!!!.Ega EKRE-l muud üle jää, kui venelastele KE homolembus ja lasteväärastamise programmid, suur ebaseaduslik rahakulutus kõige nõrgemate sihtgruppide arvelt ning ukrainlaste siiatassimise soovid paljastada.

 • Avatar

  Mitte midagi ei juhtu. Eesti on postsovjetlik, ülevalt alla korrumpeerunud ametnikkonnaga kolmanda maailma s*taauk, kus “liberaalse demokraatia” ülesehitamise varjus on ülepaisutatud riigiaparaadist saanud vasakradikaalse terrorirežiimi käepikendus. Te ei leia ühtki ametnikku, kes sooviks või julgeks oma tööd ausalt teha, hetkel on see Eesti Vabariigis võimatu. Aus ametnik hävitatakse selles süsteemis hetkega.
  Kas ja kuidas sellest olukorrast välja tulla, on iseküsimus, aga hetkel ei paista ühtki võimalust, et selline otsene vastutöötamine demokraatlikult valitud poliitikutele võiks lõppeda. Kaabakametnikud on karistamatusetundest hullunud ja viimased ausad ametnikud lähevad hirmust pimestatult kogu selle sopaga kaasa.
  Mitte midagi ei juhtu.

 • Avatar

  Aga Repsi irve saite kätte. Mitu irvet juba arvel on? Kolm. Mis oli kohtu seadus?

 • Avatar

  Kui see lekitaja üles leitakse, siis kuum tõrg ja sulg ning mõlemad pista lekitaja sappa…

  • Avatar

   Teil on sots. Minister kes seadusvastaselt raiskab ja külvab pededele maksumaksja raha ja on õhku täis. Teil Reps kes ajab kahetist poliitikat siis veel isamaa kes on parempoolne aga sõdib äärmuslusega. Kas see pn unistuste koalitsioon. Minä hääletan ainult 100% kobservatiivse valitsuse eest kes kehtestab abordi kriminaal kuriteoks ja võtab homodelt kõik raha ära ja kuulutab homoseksualismi kuriteoks nagu oli nõuka ajal ja pani homod vangi. Punkt.

 • Avatar

  Küllap Reps see lekitaja oli.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused