Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eerik-Niiles Kross peeti Moldova piiril kinni

-
03.03.2016
Eerik-Niiles Kross.

Moldova meediale viidates kirjutab Postimehe võrguväljaanne, et Moldova ametnikud pidasid kolmapäeva õhtul piiril kinni riigikogu liikme Eerik-Niiles Krossi (Reformierakond), kuid lasid ta peagi taas vabaks.

Moldova parlamendisaadik Vadim Pistrinciuc kirjutas sotsiaalmeedias, et ametnikud pidasid Krossi kinni Chişinău lennujaamas kolmapäeva õhtul. Tema sõnul peeti Kross kinni pooleks tunniks ja lasti seejärel vabaks.

Riigikogu eelinfo andmetel osaleb Eerik-Niiles Kross kolmapäevast reedeni Moldova Liberaaldemokraatliku Partei kutsel Chişinăus seminaril, kus ta räägib Eesti Euroopa integratsioonikogemustest.

Neljapäeva pärastlõunal Krossi telefon küll kutsus, kuid ta toru ei võtnud.

Kross oli kahe aasta eest Intepoli tagaotsitavate nimekirjas, kuhu ta sattus Venemaa ametivõimude eestvedamisel. Venemaa seostab Krossi kaubalaeva Arctic Sea kaaperdamise juhtumiga.

Krossil on olnud piiridel sekeldusi ka varem. 2014. aasta aprillis pidasid Bulgaaria ametnikud ta kinni Sofia lennujaamas ja teda peeti paar tundi kinni. Bulgaaria võimud vabastasid Krossi pärast tollase välisministri Urmas Paeti sekkumist. Paet selgitas tookord, et Sofia lennujaama ametnikel oli vananenud info, justkui oleks Kross Interpoli kaudu tagaotsitav.

BNS

Foto: Erik Prozes