Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti 200 esinumber Rakveres on politseiuurimise all

-
26.04.2022
Eesti 200
© Lugeja foto

Eesti 200 Rakvere esinumbri Rainer Miltopi tegevus on politsei uurimise all, korruptsioonis kahtlustatav Miltop on oma kuuluvuse Rakvere volikogus kolmeks kuuks peatanud ning lennanud Ameerika Ühendriikidesse. Mängu on kistud ka Miltopi elukaaslane Kristiina Kirsel, kes on Tallinna linna asutuse Kadrioru Park palgal.

Äripäeva portaal Lääne-Virumaa Uudised kirjutab, et Eesti 200 Rakvere esinumber Rainer Miltop on uurimise all asjas, mis puudutab Tallinna linna asutuse Kadrioru Park tehinguid seotud isikutega.

Miltopi elukaaslane Kristiina Kirsel on Kadrioru Pargi loomeosakonna juhataja, kelle korraldada on ka Kadrioru valgusfestival. Samuti on Kirsel juhatuse liige MTÜs Valgus Kõnnib ning loovjuht valgusfestivale korraldanud ettevõttes Dream Solutions.

Valgusfestivali korraldamisega seotud kuludesse tükkis tehinguid, mille eest makstud raha jõudis Äripäeva andmetel Miltopi ettevõttesse. Jälgede peitmiseks kasutas paar ära kolmanda isiku ettevõtet, mille pangakonto kaudu raha liikus.

Miltop eitas süüdistusi ning pidas seda tema varasema kodupartei Isamaa initsieeritud kampaaniaks.

Erakonna Eesti 200 juht Kristina Kallas ütles väljaandele, et erakond ei saa olla poliitikule lapsehoidja. Ometi ei takistanud Miltopi kohale kerkinud kahtlused märtsis mehe tagasivalimist Eesti 200 Rakvere osakonna juhiks.

2020. aastal vaatas valgusfestivali eelarvet ka Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjon, kui EKRE fraktsioon esitas küsimusi 2019. aastal toimunud ürituse “Aja mustrid” raha kasutamise kohta.

Rainer Miltop on endine Rakvere abilinnapea ning ettevõtja, kellele kuulub õmblusettevõte Multi Marger. Ta on Rakveres tuntud ka kui mustikajoogi Kyäni aktiivne müügimees ja sõites abilinnapeana ringi Kyäni Mercedesega.

3. novembril 2020 astus Miltop Isamaa ridadest välja ja lahkus ka abilinnapea kohalt. 2021. aasta valimistel kandideeris ta Eesti 200 esinumbrina.

„Eesti 200 kritiseeris viimastel valimistel teravalt Tallinna keskerakondlikku võimuliitu. Eesti 200 on lubanud uut poliitikat ja muutusi. Kui aga ilmnes, et nende enda Rakvere linnapeakandidaati kahtlustatakse pettuses, siis otsustas Eesti 200 enda lubatud uuele poliitikale selja pöörata ja valguse käest pimedusse astuda,“ kommenteeris portaali peatoimetaja Aivar Hundimägi.

Allikas: Lääne-Virumaa Uudised