Eesti demokraatia purunes vastu Kristina Kallase “suurt probleemi”

Eesti,
- Updated
©TASS/Scanpix
Nimetus Gruz 200 tuleneb väidetavatest Vene humanitaarabi toovatest autodest, mis naasevad Donetskist Venemaale sõjas surma saanud ekstremistide laipadega. Sama toimub Eesti 200 ümber, kes väidab ennast humanismi toovat.

Venelaste ja eestlaste segregatsiooni avalik esitlus Hobujaamas näitas Eesti demokraatia ülimat nõrkust, kui normaalse riigi toimimine põrkus vastu ekstremistliku rühmitise Eesti 200 riigivaenulikku tegevust, ja jäi kaotajaks.

Kui EKRE saadikud pärisid septembrikuisel istungil Riigikogus peaminister Jüri Rataselt aru riigireetur Deniss Metsavase ja küüditatute mälestusküünalde laialipeksjate kohta aru, said nad vastuseks “Minu meelest te õõnestate Eesti riiki!” Valitsusjuht luges lausa ette: “rahvusliku, rassilise, usulise või poliitilise vihkamise, vägivalla ja diskrimineerimise õhutamine on seadusega keelatud ja karistatav. Samuti on seadusega keelatud ja karistatav õhutada vihkamist, vägivalda ja diskrimineerimist ühiskonnakihtide vahel.”

2018. aasta kaheksandal päeval on Eesti 200 räige vaenuõhutuse peale vait nii peaminister Ratas kui ka president Kaljulaid. Võib vaid ette kujutada, mis juhtunuks, kui need reklaamid oleks üles pannud EKRE – praegu oleks sõna võtnud kõik sotsid ja teiste kartellierakondade pealikud, Nestor, Kaljulaid, Ratas ja kogu globalismileer, kes teataks mõnuga, milline rahvustevaheliste suhete ja riigi õõnestaja rahvuskonservatiivide erakond on.

Kuigi ka Kristina Kallas on saanud negatiivset kriitikat, on tema provokatsioon rahulikult vastu võetud. Ühed leiavad, et huvitav ja omapärane algatus, teised viitavad stiilile, kuidas valupunktidele tähelepanu pöörata, “politoloog ja riigiteadlane” Leif Kalev leiab, et uustulnuk peabki intrigeerima ja nii edasi. Keegi ei mõtle sellele, kui paljud ebalojaalsed venelased selle päris pika aja jooksul, mil vaenureklaam selgituseta üleval rippus, löögikurikaid valmis sättisid – kuid kindlasti oli neid vähem kui siis, kui EKRE venelastele riigiametitesse pääsemiseks täiendkontrolli nõudis.

Tegelikult peaks Kristina Kallas koos Yana Toomiga olema rasvaste tähtedega igas kapo aastaraamatus kui Eesti põhiseaduslikule korrale ohtlikud inimesed. Ebademokraatlikus Eesti riigis aga keeldus politsei seda rahvustevahelise vaenu õhutamise ilmingut üldse menetlemast. Uued juunikommunistid saavad rahulikult õõnestustööd jätkata.

Kristina Kallas esindab Eestis otseselt Vene agendat. Oleks ta veidigi eestlaste pärast mures, mõistaks ta, et eestlaste ja venelaste võrdsus Eestis kui eestlaste kodumaal tähendaks eesti keele ja kultuuri asetamist ebavõrdsesse olukorda – eelmisel aastal saabus siia 22 000 uut vene keele kõnelejat. Aga Kallas teab väga hästi, mida ta teeb – selle tõestuseks alljärgnev lõik.

“Eesti riigi ülesandeks ei peaks olema eestlaste heaolu tagamine, nende identiteedi ja keele toetamine. Eesti kultuur peab integreerima momente kõikide eesti elanike sümbolitest, representatsioonidest ja väärtustest. Eestlastele jäägu nende pastlad ja kannel.” (Kristina Kallas, “Sirp”, 13. 05. 2016).

Kas saab veel paremini välja öelda põlgust eestluse vastu? Sellest, millise globalistiga tegu on, saab teada Vikipeediast, kus selgub Kallase venemeelsusele orienteeritud eurokraadi taust. Huvitav, kuidas on eestlased suutnud projekti Eesti 200 lülituda, kui sellest voogab Gruz 200 laibahaisu, kusjuures surnukehadeks saavad olema eestluse jäänused, kui see koorem kord multikultiparadiisi jõuab.

EKRE saadik Henn Põlluaas ütleb Kallase reklaamide kohta: “Siin on hästi välja toodud Eesti 200 äärmuslik ja estofoobne olemus ning eesmärgid. Rahvusriiklusele kuulutas oma FB postituses kadu ka Igor Taro, kes teeks koos Kallase ja teiste enda erakonna liikmetega Eestist multikultuurse ja internatsionalistliku rahvaste sulatustiigli. Oma sihtidelt kattub Eesti 200 Notšnoi Dozori või ükskõik millise teise šovinistliku ja eestivaenuliku FSB poolt mahitatud õõnestusorganisatsiooniga. Paras paar sotsidega. Pronksiöö õigustamisest on vaid üks samm uuesti sellele üleskihutamisele. Soovitan KAPO-l silmad lahti hoida.”

“Kui Eesti 200 oma esimese manifestiga tänavu kevadel avalikkuse ette tuli, ei mainitud seal kordagi sõnu nagu iseseisvus, sõltumatus, Eesti rahvas, eestlased, eestlus, eesti keel, rahvusriik, eestlaste sündimus, rahvuskultuur. Mida rohkem nende esindajad avalikkuses sõna saavad, seda selgem on, et Eestisse luuakse poliitilist rühmitust, kelle eesmärk on Eesti rahvusriigi lammutamine,” ütles EKRE saadik Jaak Madison juba augustis.

Eesti vasakpoolne valitsus tegeleb ise venestamisega ja utsitab takka ka ekstremistlikke rühmitusi nagu Eesti 200. Üha enam haiseb see ühine Gruz 200 Eesti Vabariigi põhiseadusliku korra reetmise järele.

UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused