Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Eesti Ekspress üritas presidenti kurgi rännuteele juhtima panna. Helmed ei plaksuta

-
10.04.2019
Ajakirjandus kujundab presidendist rahvainimest, kuid piir paroodiani pole kaugel.
© Teet Malsroos/Õhtuleht

Eesti Ekspress tegi jälle midagi, mis mingit usaldust ajalehe vastu ei tõsta ja tema professionaalsuses kahtlema paneb.

Nimelt kirjutab väljaanne loo president Kaljulaidist, kus põimib putinliku riigipea ülistuse kokku EKRE-vaenulikkusega.

Eesti Ekspress alustab lugu presidendist lausega: “Kogu saal plaksutab, pikalt. Ent Mart ja Moonika Helme istuvad, käed laua all peidus” ja lõpetab: “Perekond Helme vaevalt sellegi peale plaksutab.” Vahepeal pole Helmedest midagi. Kellest te tegelikult kirjutate, poliitkomissarid ajakirjanike nime all?

Kogu lugu on imal riigipea kiitmine, kuid rahvuskonservatiividele hambaid sisse löömata ei saa ajaleht ikkagi ka siin hakkama. See ongi ehk tõestus poliitika ekrestumisest. Ilmselt tooks peavoolumeedia isegi puugivastasest vaktsineerimisest kirjutades sisse sõnad selle kohta, mida Helmed rääkisid riigieelarve küljes puukidena rippuvatest MTÜ-dest!

Aga rääkides riigipeast ja Eesti Ekspressist, siis see persoonilugu on tõesti imal ülepingutus tõelisest rahvainimesest, riigi esipoliitikust ja töörügajast. Kas Eesti Ekspressis ei mõelda sellele, et üle soolates muutub mõnus lugu paroodiaks? Lugeja pole loll, ta saab aru, millal asjalik kirjeldus väärastub läägeks ülistamiseks.

Peatselt kohtub president Kaljulaid Venemaa presidendi Putiniga. Peavoolumeedias on palju arutletud selle üle, millest need kaks rääkima hakkavad. Irvhammastest kommenteerijad on soovitanud kahel presidendil koos amforate järele sukelduda või haruldasi kurgesid deltaplaaniga õigesse suunda juhtida.

Nali naljaks, aga Eesti presidendi tegevuse kirjeldamine eestiekspressilikult hakkab sarnanema küll Putini tiigriküttimise ja kahurist tulistamisega ehk ühes riigipeast kujundatakse superkangelane, kes saab hakkama igas olukorras. Tiba inimlikke nõrkusi ja argitegemisi annavad vürtsi juurde!

Kahtlane, kas osavõtt New Yorgi maratonist või Antarktika pingviinide külastamine president Kaljulaidi eestlastele meeldivamaks muudavad. Vanadekodu külastamine mõjuks kindlasti paremini. Aga las ta olla, tema on ju riigipea ja jagab asja paremini.

Eesti Ekspress teab, kellele ta piitsa laksutab ja kellele alandlikult prääniku ulatab. Helmed ei plaksuta endiselt, sest (kestvad kiiduavaldused) pole nende rida.