Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti Ekspressi haige konstruktsioon ei mahu kuidagi normaalse inimese mõttemaailma

-
06.08.2021
Maalehe toimetus
© Uued Uudised

Eesti Ekspressi ajakirjanikud on kas mingeid hallukaid tekitavaid seeni söönud või on nad topeltdoosi vaktsiini saanud – nii haiget konstruktsiooni terve mõistusega välja ei mõtle, sest oma soperdises seovad nad omavahel kokku EKRE edu ja vaktsineerimistempo.

„Poliitika ja koroona: EKREle võidukates maakondades vaktsineeritakse aeglasemalt, just neis lokkab koroona kõige hullemini,“ seisab pealkiri paskvillile, millele on alla kirjutanud „Eesti Ekspressi tervisetoimkond“.

Hans H. Luige alluvad jätkavad: „Mart Helme koduringkonnas Pärnumaal on nakatumismäär peaaegu kaks korda kõrgem kui Eestis keskmiselt. Vaktsineerimises kuulub maakond viimaste sekka.“

Kollase ajakirjanduse lipulaev pajatab: „Eesti teab juba ammu, et vaktsineerimise tempost jääb vajaka Ida-Virumaal ja Harjumaal. Seal elab rohkelt venekeelseid, Kremli mõjuvälja jäävaid ja Eestis mitte tarvitatava Sputniku vaktsiini uskuvaid inimesi. Kuid kaitsepookimine liigub keskmisest aeglasemalt ka Läti piiri ääres, kus valdav osa elanikest on eestlased. Valgamaa (ühe süstiga vaktsineeritud 46 protsenti elanikest), Võrumaa (46,2 protsenti) ja Pärnumaa (48,2 protsenti) jäävad alla riigi keskmisele (48,7 protsenti).“

Ja siis tuleb täiesti haige järeldus: „Neid maakondi ühendab üks asjaolu: EKRE-lembus. Viimastel Riigikogu valimistel võitsid rahvuskonservatiivid just neis maakondades.“

Viimase 14 päeva nakatumine 100 000 elaniku kohta on Eesti kõrgeim just Pärnumaal – 349,3. Tegemist on piirkonnaga, kus valimistel pälvis EKRE eelmine esimees Mart Helme üle 9000 hääle.

Kuigi ajaleht kirjutab, et „EKRE juhid on olnud vaktsineerimise suhtes skeptilised ja andnud koroonavastases võitluse väga vastakaid signaale“, siis tegelikult on rahvuskonservatiivid olnud alati seda meelt, et vaktsineerimine ei tohi olla kohustuslik, vaid peab olema vabatahtlik ja sellele ei tohi järgneda diskrimineerimisi.

Riigikogu esimehe ametit pidanud, praegu presidendiks pürgiv Henn Põlluaas on telereklaamides isegi vastavat äppi kasutama kutsunud.

Kui midagi selle kohta üldse rääkida, siis seda, et EKRE on kriitiline praeguse valitsuse suhtes, kes pole saanud kriisis hakkama.