Eesti inimesi kutsutakse üles aitama koduta jäänud Ülem-Suetuki õpetaja Airi Lauri peret

Ülem-Suetuki eesti pereÜlem-Suetuki eesti pere

Sotsiaalmeedias levib üleskutse aidata Siberi eesti küla Ülem-Suetuki eesti keele õpetaja Airi Lauri peret, kelle maja põles maha, jättes kolm inimest kodutuks.

Jaanuari lõpus oli pikka aega külma alla 50 miinuskraadi ning ilmselt ülekütmine viis põlenguni. Inimesed õnneks tulekahjus füüsiliselt viga ei saanud, aga õpetaja pere kodu on elamiskõlbmatu.

Eesti keele, kirjanduse ja kultuuriloo õpetaja Airi Lauri kolis 17 aastat tagasi Ülem-Suetukki ning tema õpetamistööd rahastab osaliselt Eesti Vabariik. Selle eesti pere ülejäänud liikmed on koolidirektorist abikaasa Aleksei ja teismeline poeg Juhan.

Kes soovib peret aidata, saab teha ülekande Airi Lauri pangaarvele: Airi Lauri, Swedbank EE232200001101612192.

“Olen ise Ülem-Suetukki külastanud ja ka Airi Lauri peres külas käinud — nad võtavad kodueestlasi alati lahkesti vastu. Neil on külas käinud Teet Margna ja Kristjan Jõekalda oma Venemaa reisisaadet tehes, viimati külastas Ülem-Suetukki grupp Eesti näitlejaid,” kirjutab “ristsõnamees” ehk AS Ajakirjade Kirjastus ristsõnaajakirjade peatoimetaja Tarmo Tuule Facebookis. “Võimalusel jagage seda teavet, sest mida rohkem inimesi sellest rahvuskaaslaste tragöödiast teab, seda rohkem me õpetajaperet aidata saame!”

Kommentaarid