Eesti kagupiiril ületasid araablased kontrolljoone, piirivalve aga tabas nad juba Eesti alal

Eesti,
©Margus Ansu/Postimees
Hästi valvatavast piirist on Eesti puhul veel vara rääkida.

Kontrollitaval piiril peetakse rikkujad kinni selle ületamisel, Eesti puhul aga jalutavad nad tabamise hetkel juba riigi sisemusse, sest piirivalve on kehvalt mehitatud ega hoia reaalselt kontrolljoonel silma peal.

Piirivalvurid pidas laupäeva ennelõunal Võrumaa piiriäärsel alal kinni kolm välismaalast, kes kõnelesid araabia keeles ning väitsid end olevat egiptlased – juhtunu täpsemad asjaolud selgitab välja politsei.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kohalik elanik andis laupäeval kella 10 paiku piirivalvuritele teada, et märkas piiriäärsel alal külavaheteel kolme kahtlast meest, teatas politsei- ja piirivalveamet (PPA). Piirivalvurid pidasid mehed kinni ja toimetasid nad kordonisse. Kiirabi vaatas mehed üle, kuivõrd üks neist kurtis halba enesetunnet. Kiirabi nentis, et mehed olid pisut alajahtunud, kuid haiglaravi ei vajanud. Esmaste uurimistoimingute ajaks viidi mehed Võru arestimajja, vahendab BNS.

End egiptlasteks nimetanud mehed jäid vanusesse 25–30 eluaastat ega teadnud väidetavasti, mis riigis nad viibisid. Kõik üksikasjad sellest, millistel asjaoludel nad Eestisse sattusid, selgitab välja edasine uurimine.

“Lähiaja prognoos näitab, et surve piirile võib kasvada veelgi, sest seoses jalgpalli MMiga on Venemaale tulnud tuhandeid inimesi, kes võivad end fänniks nimetades püüda illegaalselt Euroopasse pääseda,” ütles Piusa kordoni juht Valmar Hinno, kelle kinnitusel on surve rohelisele piirile viimastel nädalatel kasvanud.

Just laupäevases ERR-i portaalis on ka Toomas Sildami intervjuu EKRE Riigikogu fraktsiooni esimehe Martin Helmega, kus viimane ütleb: “Vaja on piiri füüsilist valvamist elavjõuga, ehk meie räägime jätkuvalt piirivalve taastamisest. Ei ole kasu, kui kusagil staabis istuvad mehed ekraanide taga ja vaatavad, et näe, üle piiri tulid salakaubavedajad või mustad tondid… Piirivalves on oluline takistada illegaalne piiriületus, mitte piiririkkumise fikseerimine.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused