Eesti kavatseb enam kui miljon eurot maksumaksja raha korrumpeerunud riikidele “arenguabiks” anda

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Moldova rahvas on sageli tänavatele tulnud, et protesteerida korrumpeerunud riigivõimu vastu.

Kui Eesti kellelegi oma välisabi pakub, siis peaks see minema neile, kes abistamisest ka kasu saavad, vältida aga tuleks reaalset ohtu, et heal eesmärgil eraldatud abi kaob ikkagi korruptsiooni hundikurku.

Välisministeerium kuulutas välja avatud taotlusvooru arengukoostööprojektide rahastamiseks Gruusias, Moldovas, Ukrainas, Valgevenes ja Afganistanis, kusjuures taotlusvooru maht on 1 220 000 eurot.

Ukrainale on taotlusvoorus ette nähtud 400 000 eurot. Selle eesmärk on heade valitsemistavade toetamine, sealhulgas korruptsioonivastane võitlus, ja veel mõned valdkonnad. Kes aga veidigi Ukraina tausta teab, võib kindel olla, et korruptsioonivastaseks võitluseks eraldatud raha läheb tegelikkuses korruptsiooni toetamiseks – see nähtus on Ukrainas sedavõrd epideemiline, et kõik, kes saavad, varastavad.

Valgevene näol on tegu Kremli vasallriigiga, kes vaidleb pidevalt selle üle, kas ja millistel tingimustel idanaabriga ühineda. Samasugune postkommunistlik ja korruptsioonist haaratud on Vene mõjualas püsiv Moldova, kus võimurite riigivargus põhjustab pidevalt suuri skandaale ja rahva vihapurskeid.

Afganistan, mille toetussumma on 200 000 eurot on mõeldud naiste ja tüdrukute hariduse ja ettevõtluse edendamiseks ning tervishoiuteenuste kättesaadavuse parandamiseks, libiseb vääramatult tagasi Talibani võimu alla. Ainus riik, millele osutatav abi võib reaalsuses midagi anda, on Gruusia, kuigi ka seal on korruptsiooniindeks kõrge.

Eesti on seega otsustanud oma maksumaksjate raha saata riikidesse, kus sellest saavad kasu bürokraadid ja korruptandid – ettevõtlus, haridussüsteemid, keskkond, naise ja tüdrukud ning teised sihtgrupid aga virelevad tõenäoliselt senisel moel edasi.

Raha tuleb saata sinna, kus korruptsiooni on juba ohjatud, mitte aga sinna, kus korruptsioonivastaseks võitluseks eraldatud summad kellegi taskusse rändavad. Oleks tõesti põnev teada, kui palju 200 000 eurost reaalselt afgaani tüdrukuteni jõuab ja kuidas Eesti raha Ukraina korruptsiooni välja juurib…

Kommentaarid

4 commentsOn Eesti kavatseb enam kui miljon eurot maksumaksja raha korrumpeerunud riikidele “arenguabiks” anda

 • Avatar

  Mida kuradit eesti poliitikutel on asja Ukrainasse kui ei saa isegi omal korda majja apteegireformi osas?! Milleks mujale seda raha kühveldada kui oma rahvas on vaesuses?!??

 • Avatar
  uskmatu toomas

  Ukrainale muidugi tuleb anda sest piinlik vaadata kuidas parlamendis ilma erivahenditeta st.paljaste rusikatega kaklevad!
  Kes niisuguseid asju korraldab,kes meid tegelikult juhib ?

 • Avatar

  See nn “arengu abi” meenutab Kaval Antsu kaabut…

 • Avatar

  Ikka täitsa lolliks läinud!

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused