Eesti Konservatiivne Rahvaerakond küüditamise aastapäeval: kurjus ei unune!

Eesti,
- Updated

14. juunil möödub 76 aastat juuniküüditamisest ning sellel päeval meenutatakse 1941. aasta küüditamisohvreid üle kogu Eesti. Kell 12 toimus mälestustseremoonia Tallinnas Vabadussõja võidusamba jalamil, milles osalesid ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhid ja liikmed.

Konservatiivse Rahvaerakonna poolt asetasid Vabadussamba jalamile pärija erakonna aseesimehed Henn Põlluaas, Jaak Madison ja juhatuse liige Urmas Espenberg. Henn Põlluaas ütles, et kurjus mis võidutses 76 aastat tagasi on siiski saanud oma karistuse, kuid seda ei tohi kunagi unustada. “Kurjus, mis meie rahvale toona osaks sai, ei tohi kunagi ununeda ja me peame alati seisma valvel Eesti vabaduse ja sõltumatuse eest ning seepärast on ka EKRE pärjal kirjas just mõttetera: kurjus ei unune!”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

1941. aastal küüditati Eestist Siberisse rohkem kui 10 000 inimest. Koos samaaegse deporteerimistelainega viidi Eestist, Lätist, Leedust, Ukrainast, Valgevenest ja Moldovast ümberasumisele rohkem kui 85 000 inimest.

Mälestuspäeva aitavad korraldada Inimõiguste Instituut, MTÜ Tulipisar, Eesti Mälu Instituut, Tallinna Reaalkooli õpilased ja vabatahtlikud, Eesti Noorteühenduste Liit, Eesti Üliõpilaskondade Liit, Eesti Õpilasesinduste Liit, Eesti Memento Liit, Okupatsioonide Muuseum ja justiitsministeerium.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused