Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti koolijuhte hakatakse koolitama sooideoloogia asjus

-
30.10.2016
543535

Eesti koolijuhte hakatakse peagi Läänes levinud sooideoloogia vaimus koolitama, vahendas laupäeval ETV uudistesaade “Aktuaalne kaamera”. Läbi on viidud uuring, mis peab probleemiks, et Eestis saavad tüdrukud ja poisid juba lasteaiast alates erineval viisil ja määral tähelepanu ning neid suunatakse soo alusel erinevate tegevuste juurde.

Poliitikauuringute keskus Praxis ja Tartu Ülikooli haridusteaduste instituut hakkavad järgmisest nädalast õpetama Eesti koolijuhte, kuidas muuta meie koolide juhtimine “sooteadlikumaks”.

Praxise sooteadliku koolijuhtimise koolituse eestvedaja Helen Biini sõnul sõltuvad Eesti koolis õpilase soost tema haridustulemused, elukutsevalikud ja koolist väljalangevus. Nii on näiteks Eurostati 2013. aasta uuringu andmeil koolist väljalangenute hulgas Eestis poisse üle kahe korra rohkem kui tüdrukuid.

Selline kool ei ole sooteadlik, leiab Biin, kuna poiste suurem koolist väljalangevus on märk sellest, et Eesti koolides ei teadvustata piisavalt poiste ja tüdrukute erinevat positsiooni hariduses. Samuti saavad tema sõnul poisid ja tüdrukud erineval määral tähelepanu, neid suunatakse koolis erinevatele elualadele ja seetõttu erinevad nende õpitulemused ja elukutsevalikud.

Biin ütles, et sooteadlikkus tähendab nii soostereotüüpide kui ka sugude vaheliste erinevuste teadvustamist. Teadvustamist näiteks selleks, et soostereotüüpide kaudu ei võetaks poistelt ära julgust õppida näiteks juuksuriks ja tüdrukutelt julgust saada ehitusinseneriks.