Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti kõrgkoolides õppis mullu üle 5000 välistudengi – welcome to Mustamäe!

-
26.08.2019
Ülikoolide rahvusvahelistumist näeb ka spordisaalides.
© Scanpix

Mustendav tänavapilt saab alljärgnevast uudisest osalise selgituse, kuigi migratsiooniuksi on ilmselt teisigi lahti.

Vahetult enne õppeaasta algust on Tallinna avalik ruum taas täis Kolmandat maailma – immigratsioon haridusüsteemi kaudu näib õitsevat ja korruptiivsete ülikoolide seaduskuulelikusesse enam uskuda ei maksa.

Eesti ülikoolides õppis mullu üle 5000 välistudengi, kõige atraktiivsemad õppimiskohad välisüliõpilaste hulgas on Tallinna ülikoolid, mis seletab ka tänavapilti.

Välisriikidest tulnud tudengeid õppis Eesti ülikoolides möödunud aastal 5043 üliõpilast ehk umbes Türi suuruse linna jagu rahvast, edastas statistikaamet.

Eelmisel aastal õppis välistudengeid kokku 14 Eesti kõrgkoolis. Absoluutarvudelt olid populaarseimad Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool ja Tallinna Ülikool. Neist kolmest oli välisüliõpilaste osakaal suurim tehnikaülikoolis, kus välistudengid moodustasid 14 üliõpilaskonnast.

Suurima välisüliõpilaste kontsentratsiooniga paistavad aga hoopis silma Estonian Business School, Eesti Metodisti Kiriku Teoloogiline Seminar ja Euroakadeemia, kus kolm üliõpilast kümnest on pärit väljastpoolt Eestit. Muuhulgas võib tuua välja, et Tallinnas õppis kaks korda rohkem välisüliõpilasi kui Tartus. Aafrikast pärit välisüliõpilaste hulgas olid Tallinna ülikoolid aga suisa neli korda populaarsemad kui Tartu ülikoolid.

Kõige atraktiivsemad õppimiskohad välisüliõpilaste hulgas on Tallinna ülikoolid, kuhu õppima tõmbavad kõige rohkem ärinduse, halduse ja õiguse õppekavad. Iseasi on see, milline on “tudengite” tase.

Igal juhul on politseil põhjust hoida kõrgharidussüsteemil ja välistudengite värbamisel silma peal, sest seaduskuulelikkusega seal ei hiilata ja politseil on varasemad negatiivsed kogemused juba olemas. Mustamäe aga muutub aina oma nime väärilisemaks.