Eesti kõrgkoolides õppis mullu üle 5000 välistudengi – welcome to Mustamäe!

Eesti,
©Scanpix
Ülikoolide rahvusvahelistumist näeb ka spordisaalides.

Mustendav tänavapilt saab alljärgnevast uudisest osalise selgituse, kuigi migratsiooniuksi on ilmselt teisigi lahti.

Vahetult enne õppeaasta algust on Tallinna avalik ruum taas täis Kolmandat maailma – immigratsioon haridusüsteemi kaudu näib õitsevat ja korruptiivsete ülikoolide seaduskuulelikusesse enam uskuda ei maksa.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti ülikoolides õppis mullu üle 5000 välistudengi, kõige atraktiivsemad õppimiskohad välisüliõpilaste hulgas on Tallinna ülikoolid, mis seletab ka tänavapilti.

Välisriikidest tulnud tudengeid õppis Eesti ülikoolides möödunud aastal 5043 üliõpilast ehk umbes Türi suuruse linna jagu rahvast, edastas statistikaamet.

Eelmisel aastal õppis välistudengeid kokku 14 Eesti kõrgkoolis. Absoluutarvudelt olid populaarseimad Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool ja Tallinna Ülikool. Neist kolmest oli välisüliõpilaste osakaal suurim tehnikaülikoolis, kus välistudengid moodustasid 14 üliõpilaskonnast.

Suurima välisüliõpilaste kontsentratsiooniga paistavad aga hoopis silma Estonian Business School, Eesti Metodisti Kiriku Teoloogiline Seminar ja Euroakadeemia, kus kolm üliõpilast kümnest on pärit väljastpoolt Eestit. Muuhulgas võib tuua välja, et Tallinnas õppis kaks korda rohkem välisüliõpilasi kui Tartus. Aafrikast pärit välisüliõpilaste hulgas olid Tallinna ülikoolid aga suisa neli korda populaarsemad kui Tartu ülikoolid.

Kõige atraktiivsemad õppimiskohad välisüliõpilaste hulgas on Tallinna ülikoolid, kuhu õppima tõmbavad kõige rohkem ärinduse, halduse ja õiguse õppekavad. Iseasi on see, milline on “tudengite” tase.

Igal juhul on politseil põhjust hoida kõrgharidussüsteemil ja välistudengite värbamisel silma peal, sest seaduskuulelikkusega seal ei hiilata ja politseil on varasemad negatiivsed kogemused juba olemas. Mustamäe aga muutub aina oma nime väärilisemaks.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused