Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti lennufirma uus “eestipärane ja rahvuslik” nimi on Nordica

-
08.03.2016
lennuk

Lennufirma ärinimega Nordic Aviation Group valis uueks nimeks Nordica, uut kaasnevat brändiidentiteeti lubab ettevõte esitleda märtsi lõpus.

“Uue brändi puhul lähtume endiselt põhimõttest ja soovist olla sisult eestipärane ja rahvuslik – selline, mida Eesti inimesed armastaksid ning mis välismaalastes tekitaks häid emotsioone. Soovime, et meie lennukid oleksid kui lendavad Eesti saatkonnad,” ütles Nordic Aviationi juhatuse liige Erik Sakkov pressiteates.

Ta tõi välja, et nime valimise protsess oli pikk, sest nii palju kui oli otsustajaid, oli ka arvamusi. “Tõsisemaid võimalikke nimevariante, mille ümber arutelu käis, oli umbes 20. Seejuures oli lõpuks just Nordica see, mis ei tekitanud mitte kelleski vastuseisu ning mis kõigile koheselt meeldis ja sobis.”

Sakkov märkis, et Eesti on ennast alati pigem Põhjamaade hulka liigitanud ja Eesti riigijuhtide kindel soov on olnud seda ka rahvusliku lennufirma nime juures rõhutada. “Lisaks on lühem ja tabavam Nordica loogiliseks jätkuks ettevõtte senisele pikale ärinimele Nordic Aviation Group, mis on jõudnud nelja kuuga avalikkuses juba omajagu kinnistuda.”

“Ühtlasi oli oluline uue nime piisav neutraalsus ja sobivus ettevõtte tuleviku ärivõimalusi silmas pidades. Hindasime seejuures ka kooskõla ja sobivust meie partneri Adria Airways nimega, et inimestel oleks seda vajadusel lihtne koos öelda – näiteks Adria Nordica,” rääkis Sakkov.

Nordica nimepakkumise konkursil osales 456 inimest, kes saavad tänuks soodsa lennupileti ja isikliku tänukirja. “Nordica peale kahjuks keegi nimekonkursil osalenutest ei tulnud, see au jääb meie oma meeskonnale,” rääkis Sakkov.