Eesti majandus kasvas teises kvartalis vaid 0,6 protsenti

Eesti,
- Updated
Foto illustreeriv mündid

Esialgsetel andmetel suurenes Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) teises kvartalis aastaga 0,6 protsenti.

Sesoonselt ja tööpäevade arvuga korrigeeritud SKP kasvas esimese kvartaliga võrreldes 0,3 protsenti ja eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes 0,5 protsenti, teatas statistikaamet.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esialgsetel andmetel mõjutasid neto-tootemaksud teises kvartalis SKP reaalkasvu negatiivselt. Võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga suurenes jooksevhindades nii käibemaksu kui ka aktsiiside laekumine, kuid samas kasvasid ka subsiidiumite väljamaksed.

Välisnõudlus oli teises kvartalis tugev. Kogumajanduse kaupade väljavedu suurenes teises kvartalis võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga hinnamõjusid arvesse võttes 5 protsenti, märkis amet.

Kaupade väliskaubandust mõjutas teises kvartalis enim elektroonikaseadmete sisse- ja väljaveo suurenemine. Lisaks mõjutas oluliselt kaupade ekspordi suurenemist elektriseadmete ning puidu ja puittoodete väljaveo kasv. Samuti suurenes kogumajanduse kaupade sissevedu, olles hinnamõjusid arvesse võttes 7 protsenti suurem kui aasta varem.

Majanduskasvu esialgne hinnang arvutatakse ainult tootmise meetodil. Arvutuste aluseks on maksu- ja tolliameti (MTA) käibedeklaratsioonide info ja hinnangu koostamise hetkeks laekunud statistikaameti erinevate statistikatööde andmed. Täpsustatud teise kvartali SKP näitajad avaldab statistikaamet 8. septembril.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused