Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti majandus kasvas teises kvartalis vaid 0,6 protsenti

11.08.2016
Foto illustreeriv mündid

Esialgsetel andmetel suurenes Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) teises kvartalis aastaga 0,6 protsenti.

Sesoonselt ja tööpäevade arvuga korrigeeritud SKP kasvas esimese kvartaliga võrreldes 0,3 protsenti ja eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes 0,5 protsenti, teatas statistikaamet.

Esialgsetel andmetel mõjutasid neto-tootemaksud teises kvartalis SKP reaalkasvu negatiivselt. Võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga suurenes jooksevhindades nii käibemaksu kui ka aktsiiside laekumine, kuid samas kasvasid ka subsiidiumite väljamaksed.

Välisnõudlus oli teises kvartalis tugev. Kogumajanduse kaupade väljavedu suurenes teises kvartalis võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga hinnamõjusid arvesse võttes 5 protsenti, märkis amet.

Kaupade väliskaubandust mõjutas teises kvartalis enim elektroonikaseadmete sisse- ja väljaveo suurenemine. Lisaks mõjutas oluliselt kaupade ekspordi suurenemist elektriseadmete ning puidu ja puittoodete väljaveo kasv. Samuti suurenes kogumajanduse kaupade sissevedu, olles hinnamõjusid arvesse võttes 7 protsenti suurem kui aasta varem.

Majanduskasvu esialgne hinnang arvutatakse ainult tootmise meetodil. Arvutuste aluseks on maksu- ja tolliameti (MTA) käibedeklaratsioonide info ja hinnangu koostamise hetkeks laekunud statistikaameti erinevate statistikatööde andmed. Täpsustatud teise kvartali SKP näitajad avaldab statistikaamet 8. septembril.

BNS