Eesti otsib selgust: kes siis saatis politsei rahvast hirmutama?

Eesti,
- Updated
©Erki Evestus
Võiks olla huumor, aga pole.

Eestis on Kaja Kallase valitsuse vastutamatuse aegu välja kujunenud skisofreeniline olukord: politsei tegi võimsa jõudemonstratsiooni, aga keegi ei tea, kelle käsul.

“Siseminister Jaani ütles, et tema ei ole andnud käsku relvastatud eriüksused ja koerad rahva vastu välja tuua. Ministri  sõnul lähtus politsei Terviseameti ohuhinnangust,” kirjutab EKRE Riigikogu saadik Peeter Ernits.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reaalses elus peaks Terviseamet vaid ütlema, et meeleavaldusel on liiga palju rahvast koos ja on nakatumisrisk, koerte ja eriüksuslaste saatmist nemad vaevalt otsustasid.

Kuigi mine tea – ERR-i galeriis “Politsei pidi meeleavaldusse sekkuma”, on Terviseameti logot kandvad ametnikud äravahetamiseni sarnased eriüksuslastega, puudub vaid taktikaline vest, aga on eriüksuslase näomask.

Muide, seda on märganud paljud, mida tõestab kommentaar sotsiaalmeedias: “Ning lõpuks on välja ilmunud ehtsad jõumehed, hambuni relvis, nimesilt rinnal on asendatud numbrikombinatsiooniga, ja kas mitte seljal Politsei asemel Terviseamet? Kes nad siis tegelikult on???”

Siseminister ei tea siis midagi. Ei tea ka peaminister Kaja Kallas, sest ta on öelnud, et tema ei andnud korraldust eriüksused tänavatele tuua ja et “politsei valib ise oma taktika”.

Kes on siis see “füürer”, kes praegu riiki juhib? Politsei- ja piirivalveameti boss Elmar Vaher? Siis ongi ju süvariik võimul – kaporatuur kukutas EKRE osalusega valitsuse ja PPA valitseb.

Kaja Kallase valitsemise ajal on tekkinud tugev võimuvaakum – koroonavõitlust ei juhi eriti keegi, politsei käsutab ennast ise, nädalavahetustel ei kuule peaministrist ja teistest ministritest ega ka presidendist midagi… kus on valitsus?

Kristian Jaani ütles, et kuna meeleavalduste korraldajat pole, siis korraldab politsei. Võiks lisada, et kuna ka valitsust pole, siis mängib politsei võimuga ohtlikke mänge.

Lõpetuseks Markus Järvi kommentaar: “Absurditeater jätkub. Viimastel päevadel on politsei poolt vallandatud pretsedenditu pandemoonium ja samal ajal on Eestis võimul valitsus, mille peaminister ja siseminister taandavad ennast vastutusest. Vastutavad isikud kehitavad õlgu ja keegi nagu päris täpselt ei teakski, mille peale need politsei eriüksused tänavale saadeti. Siseministrit olla “briifitud” tekkinud olukorrast – olukorrast, kus koalitsiooni eelnõu ja politseiriigi vastu protesteerivate kodanike hirmutamiseks saadeti üle pika aja välja politsei eriüksused, ja seda viisil, mis kinnitavad korduvalt kõiki meeleavaldajate kartusi politseiriigi osas. Kõige lahedam on aga peaminister Kaja Kallase reaktsioon. Tema, vaene lillelapsukene, ei tea üldse mitte midagi sellest, kus tema valitsuse alluvuses olev politsei eriüksus ringi patseerib ja milliseid operatsioone ette võtab.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused