Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti otsib üleminkvisiitoreid ehk suukorvistamise peaspetsialiste

-
27.06.2021
Kui vanasti aeti välja kurje vaime, siis tänasel päeval tõrjuvad vasakliberaalid samade vahenditega “vihakõnedeemoneid”. Pilt on illustratiivne.
© Internet

Vihakõneseadussepad pole taltunud ja otsivad Reformierakonna juhtimisel ikka võimalusi, kuidas ühiskonda suukorvistada ja sõnavabadus lämmatada, ning kõik see toimub võrdsusvolinik Liisa Pakosta ja sotsiaalministeeriumi neomarksistide käpa all.

“Võrdsete võimaluste volinik koos sotsiaalministeeriumiga kuulutab välja uuringuprojekti konkursi vihakõne analüüsimiseks ning vihakõne vähendamiseks:

Täna kuulutatakse välja konkurss teadlaste leidmiseks, kes hakkavad analüüsima vihakõne ja sellega seotud mõistete õiguslikku ja kultuurilist tähendust ja kasutust Eestis; annavad ülevaate vihakõnega seotud pöördumistest ja juhtumitest ning selgitatavad välja vihakõne äratundmiseks ja menetlemiseks vajaliku toe. Projekt uurib käitumismudelid ja -mustreid, mis mõjutavad vihakõne kasutamist ning projekti väljund on kasutatav korrakaitseorganisatsioonidele ja Eesti ühiskonnale vihakõne vähendamiseks.

Võrdsete võimaluste voliniku Liisa Pakosta sõnul on Eesti kultuuriline kontekst vihakõne tajumise osas läbi uurimata, samuti ootab ta teadlastelt tuge ühiskondlike hoiakute nügimisel. „Vihakõne ohvrit aitab kõige kiiremini vihakõne lõppemine ja kindlustunne, et ta ei pea kartma selle kordumist. Toimivate lahenduste saavutamiseks vajame hädasti kognitiivse psühholoogia ja mõjutamispsühholoogia valdkondade teadlaste praktilist abi. Lisaks puudub meil ülevaade, milliste kaitstud tunnuste alusel on vihakõne pöördumisi tehtud ja millised tunnused võivad olla alaesindatud – kõik see aitab kaasa Eestis hirmu vähendamisele ja inimlikkuse suurenemisele“.

Konkurss on avatud 18.06.2021 kuni 18.07.2021 keskpäevani. Taotlused tuleb esitada Eesti Teadusinfosüsteemi keskkonnas www.etis.ee. Uurimisprojekt kestab kavandatult käesoleva aasta juulikuust kuni 2022. aasta juunikuuni. Konkursil on oodatud osalema interdistsiplinaarsed uurimisrühmad või konsortsiumid, kus on esindatud ka käitumisteaduslik kompetents.

Projekti rahastab sotsiaalministeerium talle 2021. aastaks eraldatud teadus- ja arendustegevuse lisarahastuse vahenditest, eelarvega kuni 173 000 €.”

Liisa Pakosta ametkond ja sotsiaalministeerium on vasakideoloogiliselt ülelaetud ja pole mingitki kahtlust, kelle ideoloogia järgi seal vaenukõne hindajaid paika panema hakatakse ning kelle sõnakasutus vihakõneks tembeldatakse. Normaalses riigis lastaks vihakõne analüüsimise ja määratlemise  juurde vaid väga sõltumatud eksperdid, kuid juba uuringuprojekti autorite identiteet viitab kõige räigemale ideoloogilisele kallutatusele.

“Vihakõne ja sellega seotud mõistete õiguslik ja kultuuriline tähendus ja kasutus Eestis” uuringuobjektina viitab sellele, et ilmselt on varsti räige vihakõne seegi, kui keegi ütleb: “Bussijuht lasi neegri peatuses maha.” “Projekti väljund on kasutatav korrakaitseorganisatsioonidele ja Eesti ühiskonnale vihakõne vähendamiseks” omakorda viitab sellele, et tulemas on massirepressioonid.

Pärast korruptsioonikoalitsiooni võimuletulekut läheb Eesti kiiresti totalitarismi teed ja eelpool olev uudis näitab, et inkvisiitorid saavad tööd ning nõiajahi lõkked pannakse valmis.