Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti panustab loodavasse Aafrika fondi 150 000 euroga

12.11.2015
aafrika

Euroopa Liidul on kavas luua rändekriisi leevendamiseks niinimetatud Aafrika fond, mille kaudu saab sihistatumalt suunata arengu-ja humanitaarabi, Eesti panustab loodavasse fondi 150 000 euroga, vahendas BNS.

Peaminister Rõivase sõnul on Vallettas toimuva Euroopa ja Aafrika riigi- ja valitsusjuhtide kohtumise peamine eesmärk parandada oluliselt EL-Aafrika teineteisemõistmist ja koostööd rändekriisi lahendamisel. “Eile alanud Valletta tippkohtumine näitab Aafrika olulisust, täna jätkatakse ülemkogu formaadis kindlasti ka Türgiga koostöö arutamist,” ütles Rõivas neljapäeval valitsuse pressiesindaja teatel.

Euroopa Liidu üheks prioriteediks on Aafrika riikidega tagasivõtmise kokkuleppete saavutamine pagulaste suhtes, kes kaitset ei vaja. Lisaks on vaja Rõivase sõnul luua stiimuleid, et inimesed oleksid motiveeritud oma koduriiki jääma või naasma.

“See tähendab eelkõige panust nende riikide majanduslikku arengusse, julgeolekusse ja stabiilsusse, samuti valitsemisetavade parandamisse aga ka hariduse ja inimõiguste tagamisse,” rääkis Rõivas ning lisas, et Euroopa Liidul on kavas selleks luua vastav niinimetatud Aafrika fond, mille kaudu saab sihistatumalt suunata arengu-ja humanitaarabi. Eesti panustab Aafrika fondi 150 000 euroga.

Neljapäeva õhtupoolikul jätkavad Euroopa Liidu valitsusjuhid arutelu Ülemkogu formaadis, kus tehakse vahekokkuvõtteid rändetegevuskava elluviimisest.

“Me kõik sooviksime, et arengud oleksid kiiremad, et pagulaste registreerimise nn hotspotid oleksid tööle rakendunud. Inimeste kaitsevajaduse tuvastamine ja kaitset mittevajavate inimeste tagasisaatmine peavad toimima mitte ainult Lampedusal, vaid ka mujal Itaalias ja Kreekas. Pagulaskriisi lahendamise seisukohast on oluline ka ühise tegevuskava elluviimine ja koostöö Türgiga,” ütles Rõivas.

“Meie põhisõnum on, et peame olemasolevad kokkulepped võimalikult kiirelt ellu viima ning hoiduma sisepiiride ehitamisest Schengeni alal,” lisas peaminister.