Eesti president demonstreeris välismeedias oma võimet ühiskonda sidustada: ma vihkan neid!

Eesti,
©EPA/Scanpix
Kui president Kaljulaid vihkaks Putinit samapalju kui EKRE-t ja suhtuks rahvuskaaslastesse sama hästi kui Venemaa diktaatorisse, siis oleks maailm veidi parem paik.

Kuigi Mart Helmet sarjatakse riigipea kohta kasutatud väljendi “emotsionaalselt üles köetud naine” eest, tõestab president Kaljulaid just seda, ja otse välismeedias esinedes.

Delfi vahendab: “Süddeutsche Zeitungi teatel sai konverentsil selgeks ka see, kui palju president Kersti Kaljulaid EKRE-t taunib. „Kaljulaid on nähtavalt närvis, et peab uute parempopulistlike rahvaesindajate ja ministrite rassistlike väljaütlemiste pärast vabandama: „Ma vihkan neid selle eest.”” Samas intervjuus kasutas riigipea ka sõna “pasarahe”.

Vihaõhutajad said Süddeutsche Zeitungis ennast välja elada. „Kui nüüd keegi ütleb, et meil on rassistlik, antisemiitlik valitsus, ei saa keegi vastu vaielda,” ütles ekspresident Ilves. Uued Uudised täpsustavad: seda ütles riigivargast endine “ärmatajast” riigipea. Eesti eest kõnelevad seega vihkajad ja seaduserikkujad.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused