Eesti Rahva Muuseum kogub videoklippe soome-ugri näitusele

Eesti,
- Updated
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Eesti Rahva Muuseum avab 2016. aasta oktoobris Tartus uues hoones soome-ugri püsinäituse „Uurali kaja“. Kavas on näidata inimeste endi tehtud videoklippide abil soome-ugri rahvaste tänapäevast elu, nende igapäevaseid tegemisi ja keskkonda, teatas muuseum. Videoklipid saavad täienduseks ka ERMi filmikogule.

100 aastat tagasi hakkas Eesti Rahva Muuseum koguma soome-ugri rahvaste etnograafilisi esemeid eesmärgiga säilitada soome-ugri pärandit ja kinnitada veendumust, et eestlaste hõimurahvastel on maailmas laiemat tähelepanu vääriv kultuuripärand. Praeguseks on muuseumi kogudes üle 10 000 soome-ugri etnograafilise eseme, hulgaliselt fotosid, jooniseid, käsikirju ning filmimaterjali.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kogumisaktsioon kestab kuni 14. aprillini. Juunis otsustatakse, millised videod lähevad näitusele ning loositakse välja auhinnad. Nendeks on pääsmed ERMi soome-ugri näitusele ja üritustele, etnograafiliste filmide DVD-d, meened ja trükised. Eriauhinnaks on õhtusöök ERMi direktoriga muuseumi restoranis.

Osalemistingimused on avaldatud muuseumi kodulehel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused