Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti riiklik “uuseliit” — Tšernogorova, Rajevskaja, Kõlvart, Ossinovski, Metsavas…

-
11.09.2018
Yana Toomi tegevus on Eestile igas mõttes ohtlik.
© Sander Ilvest/Postimees

Asjatundjad peavad Eesti sisemise allakäigu põhjuseks seda, et taasiseseisvudes jäeti läbi tegemata vajalik puhastus, mida nimetatakse desovjetiseerimiseks.

See tähendab, et uue riigi struktuuridesse pääses okupatsiooniaegne nomenklatuur, kes ei pruugi küll olla iseseisvusvaenulik, kuid on tagurlik sellepoolest, et ta toob endaga kaasa nõukoguliku mõttelaadi ja asjaajamisstiili, mis lõpptulemusena viib kogu tehtava töö tagasi võõrale alusele.

Nii näiteks töötas Andrus Ansip 1985-1988 EKP Tartu rajoonikomitees, hiljem aga siirdus tööle Eesti Vabariigi struktuuridesse – tema isiksuse kujunemisaastad jäävad siiski nõukaaega, ja kuigi kunagi ei saa eitada inimeste muutumisvõimet, on Ansip EKP ajast kindlasti kaasa toonud näiteks kõrgelennuliste lubaduste stiili, sealhulgas viie rikkaima riigi sekka viimise osas.

Samamoodi on Eesti riigistruktuuridesse jõudnud Marina Kaljurand, neiuna Rajevskaja, kelle ema Veera Rajevskaja on olnud Eesti NSV Ministrite Nõukogu Asjadevalitsuse ametnik — vaevalt et nende kodus väga eestimeelseid jutte aeti. Nõukogudevastaseid ehk küll, aga mitte eestlaslikke. Igastahes on Marina Kaljuranna seisukohad praegu globalistlikud ja rahvusriigile vaenulikud, mille lõpptõestuseks on tema astumine sotside erakonda.

Jevgeni Ossinovski on küll Eesti poliitikamaastikul omaks võetud, kuid ateistist sotsialist pole Eesti rahvusriiklusele ja suveräänsusele mingi garantii, vaid pigem kirstunael, eriti kui tema Almatõs sündinud ja 1995. aastal Eesti kodakondsuse saanud isa Oleg Ossinovski ärihaarmed kattuvad Kremli ideoloogiliste haarmete mõjualaga – pidada seda meest suveräänse Eesti riigi tõeliseks sõbraks oleks ülim naiivsus.

Veelgi hävitavamaks muutub omariiklusele see, kui Eesti võimustruktuuridesse pääsevad tööle inimesed, kelle esivanemad on töötanud Nõukogude Liidu repressiivorganites. Selle kinnituseks on riigireetur Metsavase lugu — kui inimese isa ja vanaisa on olnud tšekistid ja hävituspataljonlased, siis pole mingit alust uskuda, et väike Deniss sai mingit muud kasvatust, kui sovjetlikku ajupesu. Selliseid “tühiseid asju” Eesti poliitkorrektne kontrollsüsteem ei arvesta ja tulemuseks on ohtralt Kremlile müüdud riigisaladusi.

Siit jõuab ühe Eesti-vaenulikuma ja Kremli-meelseima poliitiku Yana Toomini. Vikipeedia ütleb, et 2006. aastal sai Yana Toom Margarita Tšernogorova ettepanekul Eesti kodakondsuse eriliste teenete eest. Ametliku ettepaneku koostas Edgar Savisaar. Enne seda oli Yana Toom Venemaa kodanik.

Kui vaadata, kes on Margarita Tšernogorova, selgub, et tegu on Yana Toomi emaga (sündinud 22. märtsil 1933 Leningradis) — ema teeb ettepaneku anda tütrele eriliste teenete eest kodakondsus?! See tundub ülimalt korruptiivse ja riigireeturliku käiguna, seda enam, et läbi läks see Keskerakonna kaudu. Vikipeedia info on täis viiteid nii ema kui tütre riigivastasele tegevusele ja sõnavõttudele, mida on ka ajakirjandus pidevalt esile toonud. Kui aga juba Vikipeedia kubiseb “erilisi teeneid” teinud Yana Toomi tagurlikkusest, siis millised on veel telgitagused, millest ei tea ehk kapogi?!

Uute Uudiste väikese tagasivaate eesmärgiks on juhtida tähelepanu sellele, kui tugevalt on Eesti riiklikes süsteemides sees seesama nõukogulik kurivaim, kes viis integratsiooni musternäidise Deniss Metsavase tagasi oma tegeliku kodumaa teenistusse. Ja Eesti niigi hõredast ja jõuetust poliiteliidist kaovad üha enam eesti nimed…

Loos on kasutatud Vikipeedias avaldatud andmeid kõnealuste isikute kohta.