Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti sisserändekvoot saab täis juba poole aastaga

-
26.05.2017
Laadime sisu...

Valitsus peab lähiajal otsustama, mida teha olukorras, kus seadusega kehtestatud 0,1-protsendine elamis- ja tööloa kvoot täitub juba aasta keskel. 

Siseminister Andres Anvelt viib sisserände piirarvu teema valitsusse paari nädala jooksul, teatas rahvusringhääling (ERR) reedel. Mitmed aastad on kvooti ligi  4-5 kordselt ületatud elamis-ja tööloa saajate kategooriate laiendamise abil.Tänavune ajutise sisserände piirarv Euroopa Liidu väliste riikide kodanikele on 1317 inimest, kuid praeguseks on antud juba 854 luba, mistõttu võib arvata, et tänavune kvoot saab täis juba suvel. Eelmisel aastal anti esimese poolaastaga 562 ja 2015. aastal esimese kuue kuuga 605 elamis- ja tööluba, edastas ERR.

Sotsiaaldemokraat Anvelt ütles ERR-ile, et lihtsaim võimalus oleks kvooti suurendada. Ka keskerakonda valitsuses esindav Simson ei välista nõustumist sotside ettepanekuga. IRL toetaks nn punktisüsteemi, mis eelistaks suurema lisaväärtusega, kvalifitseeritumaid töötajaid soosivat sisserändesüsteemi ja selle üle on ka erakond valmis arutama.

Konservatiivne Rahvaerakond on kategooriliselt kvoodi tõstmise vastu, kõne alla võib tulla vaid üksikute väga võimekate spetsialistide palkamine, pearõhk tuleb asetada Eesti oma tööjõu tagasimeelitamisele Soomest ning IT-põhise majanduse arendamisele.

UU (BNS)