Eesti sotside põhjapanev “avastus”: vaesust põhjustab menstruatsioon

Eesti,
- Updated
©UU
Sotsiaaldemokraadid on pildile pääsemiseks kõigeks valmis. Pilt on illustratiivne.

Järgnev ei ole nali: Eesti sotside arvates on meie riigis olemas menstruatsioonist tingitud vaesus.

BNS kirjutab: Tallinna sotsiaaldemokraatide öölinnapeakandidaat Natalie Mets ja Noored Sotsiaaldemokraadid juht Õnne Paulus annavad teisipäeva pärastlõunal riigikogu esimehele Jüri Ratasele üle rahvaalgatuse pea 3300 allkirjaga, mille kohaselt tuleb vähendada Eestis eksisteerivat menstruatsioonist tingitud vaesust ja stigmasid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Paljudel inimestel puuduvad ressursid hügieenitarvete ostmiseks. Ka siin, Eestis on reaalselt olemas menstruatsiooniga seotud rahapuudus, mistõttu võib olla pärsitud osade inimeste osalemine ühiskonnaelus – koolis, tööl, huviringides käimine. Samuti on jätkuvalt menstruatsiooniga seotud palju tabusid, mistõttu ei julgeta sellega seotud probleemidest ja kitsikusest rääkida tihti isegi lähedastele, rääkimata avalikkusest,” seisab sotside pöördumises, kes viitavad sellele, et iga kümnes Eesti tüdruk on pidanud koolist puuduma, sest tal pole rahapuudusel olnud võimalik osta menstruatsiooniks vajalikke hügieenitarbeid, näiteks tampoone või hügieenisidemeid.

Uued Uudised ei soovi kuidagi naiste muresid alatähtsustada, kuid sellist algatust ei saa võtta teisiti, kui sotside katset leida iga hinna eest ühiskonnast probleeme, mille kaudu ennast pildile tõsta. Vaesus on Eesti ühiskonnas suur murekoht, millel on palju erinevaid põhjusi, menstruatsioonist tekkinud kulude esiletõstmine vaesuse olulise põhjustajana ei ole tõsiseltvõetav.

Seda enam, et kuidas kavatsevad sotsid seda probleemi nüüd lahendada? Pakkudes menstruatsioonitoetust? Kõnealune probleem on lahendatav läbi üldise vaesuse vähendamise ja jõukuse tõstmise, mitte uue sotsiliku kampaaniana.

Pigem on Eestis olemas vaesus, mis takistab naistel ennast teatud päevade ajal hästi tundmast, kuigi selle tagamiseks on vahendid olemas – menstruatsioon ise vaesust ei põhjusta. Rääkides tabudest ja stigmatiseerimisest – reklaamiruum on täis müügipakkumisi naistele mõeldud toodete kohta, mis küll tabuteemale ei viita.

Muide, värske BNS-i uudis ütleb ka järgmist: sotsiaaldemokraadid tahavad Tartusse trammi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused