Eesti taas esirinnas: hinnatõusult oleme Euroopa Liidus teisel kohal

Eesti, Majandus,
Toidukorv

Samal ajal kui me püüame teisi aidata, on eestimaalaste endi toimetulek kõva löögi all – karm reaalsus on see, et Eesti ülikiire hinnatõus jääb alla vaid Leedule. Euroopa Liidu (EL) aastainflatsioon kiirenes Eurostati andmetel märtsis veebruarikuu 6,2 protsendilt 7,8 protsendini, Eestis aga 11,6 protsendilt 14,8 protsendini, mis oli Leedu järel liidu suuruselt teine inflatsiooninäitaja.

Euroalal kiirenes inflatsioon veebruari 5,9 protsendilt 7,4 protsendini, teatas Eurostat. 2021. aasta märtsis oli aastane infatsioon euroalal 1,3 protsenti, EL-is tervikuna aga 1,7 protsenti. Eestis oli eelmise aasta märtsis inflatsioon 0,9 protsenti.

Nendest euroala liikmesriikidest, mille kohta on Eurostatil andmed, oli inflatsioon 4,5 protsendiga aeglaseim Maltal, järgnes 5,1 protsendiga Prantsusmaa ja 5,5 protsendiga Portugal. Kiireim aastainflatsioon oli Leedus, 15,6 protsenti. Kolmandal kohal oli 11,9-protsendise näitajaga Tšehhi.

Kuuvõrdluses aeglustus inflatsioon kahes liikmesriigis ning tõusis 25 riigis.

Euroala inflatsiooni kiirenemisesse panustasid märtsis enim, 4,36 protsendipunktiga, energiahinnad. Järgnesid 1,12 punktiga teenused, 1,07 punktiga toidu-, joogi- ja tubakakaubad ning 0,9 protsendipunktiga tööstuskaubad.

Euroopa Keskpank (ECB) seadis möödunud aasta 22. juulil toimunud rahapoliitika nõukogu istungil uueks sümmeetriliseks inflatsioonieesmärgiks 2 protsenti keskpikas plaanis. Varem oli selleks veidi alla 2 protsendi. ECB teatel võib tulla üleminekuperiood, mil inflatsioon uut kaheprotsendist eesmärki ületab.

Allikas: BNS

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused