Eesti teadlased: Homoseksuaalsetel meestel on keskmisest kõrgemad terviseriskid

Eesti,
- Updated
lennujaam

Jaanuaris avaldas ajakiri Journal of Community Health uurimuse “Homonegativity and Associated Factors Among Men Who Have Sex with Men in Estonia“, mille käigus küsitleti 265 Eestis elavat homoseksuaalset meest. Uurimus kinnitab, et homoseksuaalseid mehi ohustavad terviseriskid keskmiselt enam, et neid põhjustaks negatiivne suhtumine homoseksuaalsusse, ei leidnud aga tõestust.

Uuringu viisid läbi teadlased R. David Parker, Liilia Lõhmus, Cara Mangine ja Kristi Rüütel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Mehed, kes seksivad meestega, on jätkuvalt üks kõrgeima HIV-, suguhaiguste-, depressiooni-, narkootikumide tarvituse, enesetapu- ja ängistuseriskiga gruppe läänemaailmas,” kirjutatakse uurimuses. “2013. aastal oli Euroopas suurim proportsioon HIV-juhtumeid (42%) sääraste meeste seas. 2012. aastal oli üle kolmandiku gonorröajuhtumitest (38%) nende hulgas.”

Kinnitust ei leidnud tees, et nende probleemide allikaks on negatiivne suhtumine homoseksuaalidesse (uuringu sõnavaras homonegatiivsus). “Ei leitud statistiliselt märkimisväärseid erinevusi homonegatiivsuse skaala ja depressiooni, ängistuse ega enesetapjalikkuse vahel viimase 12 kuu jooksul. Ei leitud, et depressioonirisk varieeruks märkimisväärselt homonegatiivsusest tulenevalt,” võtab uurimus kokku.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused