Eesti tee kulgeb sirgeseljalise liitlase Poolaga ühes suunas, mitte tema vastu

Eesti,
Poola sõjalennuk Eestis
©Mihkel Maripuu/Postimees
Poola sõjalennuk Eestis

Euroopa Komisjon viib läbi karistusmenetlust Poola vastu selles riigis läbi viidud kohtusüsteemi reformi tõttu ning praegu peab Eesti seisma Varssaviga ühel pool rindejoont.

Laias laastus võib öelda, et Poola võimud puhastavad kohtusüsteemi inimestest, kes töötavad arengule vastu. Reform ähvardab neid kohtunikke, kes on juba ammustest aegadest kohtusüsteemi jäigalt  juhtinud, muutnud selle kallutatuks ja oma tegevuspiire ületavaks, nagu ka Eesti puhul on üha enam näha (kooseluseaduse kehtivaks tunnistamine sisuliselt poliitilise otsusena), samuti on mitmed vanemad ametis olevad Poola kohtunikud varasematel aegadel tegelenud vabadusvõitlejate represseerimisega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

1. märtsil 2018. aastal võttis Euroopa Parlament vastu resolutsiooni, mis kiitis heaks sanktsioonid Poola suhtes seoses riigis läbiviidava kohtureformiga ehk siis alustati artikli 7 ellurakendamist, mis piirab Poola õigusi EL-i otsustustes.

9. märtsil Vilniuses kohtunud Balti riikide peaministrid teatasid, et ei toeta Euroopa Liidu sanktsioone Poolale seoses sealse kohtureformiga. Samas aga toetasid eelnevalt europarlamendi resolutsiooni Poola karistamiseks Eesti saadikud Kaja Kallas, Tunne Kelam, Ivari Padar ja Indrek Tarand.

EKRE esimees Mart Helme on öelnud, et sõjaliselt tugev ja venevastane Poola on USA kõrval üks Eesti tähtsamaid liitlasi nii Venemaa vaenutegevuse kui ka Euroopat lämmatava massiimmigratsiooni vastu. Oma toetust Balti riikidele on pidevalt väljendanud ka Poola liidrid ning samaga peaks vastama ka Eesti mistahes Poola pihta suunatud otsuste puhul Euroopa Liidus.

Tuletagem meelde, et Poola on toetanud Eesti soovi pääseda ÜRO Julgeolekunõukogusse, Poola lennukid ja sõjaväelased on mitmeid kordi NATO kontingendi koosseisus Eestis roteerunud ja poolakad on Eestit toetanud mitmel teiselgi moel. Eesti omakorda ei tohi neile selga pöörata, et Brüsselile meeltmööda olla, vaid peab Poolaga solidaarsed olema kõiges selles, mida nad ette võtavad.

Eesti ei saa endale lubada, et poolakad, nähes meiepoolset seljakeeramist ajal, mil nad abi vajasid, kunagi ka meile selja keeravad. Seda enam, et mistahes konflikti korral Venemaaga on Leedu ja Venemaa Kaliningradi enklaaviga kokkupuutuv Poola kindlasti kohe sõjategevuses osaline ja suudab meid kõige kiiremini aidata.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused