Eesti uus peaminister kippus esimesel tööpäeval põhjanaabreid õpetama

Eesti,
- Updated
Kaja Kallas, kaustas kolm ümbrikut.

Peaminister Kaja Kallase teisipäevane vestlus Soome kolleegi Sanna Mariniga näitab, et Eesti valitsusjuht ei jaga poliitilisest ja koroonateemalisest olukorrast ning diplomaatiast suurt midagi.

“Homsest muutub piiriületuskord Soomega rangemaks, kuid kinnitasin Marinile, et Eesti valitsus on valmis jätkama läbirääkimisi selleks, et reisijate võimalusi laiendada,“ ütles Kallas, lisades väidetavalt kolleegile, et “Eestis astus just ametisse väga Euroopa-meelne valitsus.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Jutt oleks ju loogilisem, kui Soome peaminister ütleks, et ta on valmis rääkima Eestiga piiriületuse leevendamise teemal. Aga seda ütleb hoopis Eesti. Ka on muu jutt kuidagi äraspidine. Võib-olla Stenbocki kõrguse-eufooria, vertigo? Peapööritus olematutest edusammudest? Aga see on ju alles algus,” kommenteerib EKRE poliitik ja endine diplomaat Toivo Tasa.

ERR kirjutas 13. jaanuaril: “Soome valitsust teeb murelikuks liiklus Baltikumi ja Soome vahel, Baltikumis on koroonaviiruse olukord tunduvalt halvem kui Soomes. Samuti on teada, et Balti riikidel pole täpset pilti, kui palju uus koroonaviiruse variant on riikides levinud. /…/ Soome valitsus võib kaaluda ka erakorralise hädaolukorra seaduse kehtestamist. Hädaolukorra seaduse kehtestamist võib põhjendada sellega, et koroonaviiruse uus mutatsioon on Soome jaoks märkimisväärne oht.”

Soome kehtestas ühepoolselt karmid piirangud, sest leiab need õiged olevat, ja kui olukord stabiliseerub, siis otsustab Soome riik ise piirangute leevendamise üle, lähtuvalt olukorrast oma riigis. Kuigi Eesti inimesed vajaks Soome vahet käimiseks lihtsustatud korda, on Kaja Kallase surve Soome kolleegile lihtsalt kohatu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused