Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti uus peaminister kippus esimesel tööpäeval põhjanaabreid õpetama

-
27.01.2021
Kaja Kallase kärpepoliitika viib riigi kaitsevõimekuse alla, kuid tema sammub hukatuslikku teed pidi edasi.
© Uued Uudised

Peaminister Kaja Kallase teisipäevane vestlus Soome kolleegi Sanna Mariniga näitab, et Eesti valitsusjuht ei jaga poliitilisest ja koroonateemalisest olukorrast ning diplomaatiast suurt midagi.

“Homsest muutub piiriületuskord Soomega rangemaks, kuid kinnitasin Marinile, et Eesti valitsus on valmis jätkama läbirääkimisi selleks, et reisijate võimalusi laiendada,“ ütles Kallas, lisades väidetavalt kolleegile, et “Eestis astus just ametisse väga Euroopa-meelne valitsus.”

“Jutt oleks ju loogilisem, kui Soome peaminister ütleks, et ta on valmis rääkima Eestiga piiriületuse leevendamise teemal. Aga seda ütleb hoopis Eesti. Ka on muu jutt kuidagi äraspidine. Võib-olla Stenbocki kõrguse-eufooria, vertigo? Peapööritus olematutest edusammudest? Aga see on ju alles algus,” kommenteerib EKRE poliitik ja endine diplomaat Toivo Tasa.

ERR kirjutas 13. jaanuaril: “Soome valitsust teeb murelikuks liiklus Baltikumi ja Soome vahel, Baltikumis on koroonaviiruse olukord tunduvalt halvem kui Soomes. Samuti on teada, et Balti riikidel pole täpset pilti, kui palju uus koroonaviiruse variant on riikides levinud. /…/ Soome valitsus võib kaaluda ka erakorralise hädaolukorra seaduse kehtestamist. Hädaolukorra seaduse kehtestamist võib põhjendada sellega, et koroonaviiruse uus mutatsioon on Soome jaoks märkimisväärne oht.”

Soome kehtestas ühepoolselt karmid piirangud, sest leiab need õiged olevat, ja kui olukord stabiliseerub, siis otsustab Soome riik ise piirangute leevendamise üle, lähtuvalt olukorrast oma riigis. Kuigi Eesti inimesed vajaks Soome vahet käimiseks lihtsustatud korda, on Kaja Kallase surve Soome kolleegile lihtsalt kohatu.