Eesti-vene ühiskoolid vaid süvendavad kogukondade eraldumist

Rubriik Eesti On
©Uued Uudised
Paljudes Eesti koolides ja lasteaedades ei ole enam võimalik pakkuda eestikeelset õpikeskkonda. Pilt on illustratiivne.

Eesti Päevalehes hoiatab endine vene kooli õpetaja Mari-Vivian Ellam nn ühiskoolide eest –  kui eesti ja vene lapsed ühte klassi suruda, siis eestlased põgenevad.

Selle eest on varemgi hoiatatud – kui vene emakeelega õpilaste hulk klassis tõuseb üle teatud piiri, siis jäävadki nad vene keeles suhtlema. Kui klassis on vene keel üle ja eesti lapsed jäävad selle surve alla, võtavad eestlastest vanemad seepeale lapse ja lahkuvad piirkonnast, et leida koolikoht eestikeelses keskkonnas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Paljud isad-emad on häiritud ka sellest, et lastevanemate koosolekutelgi valdab vene keel ja asju tuleb klaarida temperamentsemate inimestega. Ellam ütleb, et tolerantsust võib küll soovitada, aga inimesed lähtuvad siiski sellest, kuidas endil ja perel parem on. Ühiskoolidega suureneb segregatsioon ja kogukondade eraldumine, mis vahepeal pisut vähenes.

Kogu loo juures on aga olulised ka hoiatavad näited Euroopast – näiteks Itaalias ja teistes Lõuna-Euroopa maades panevad ka ateistlikud lapsevanemad oma lapsed katoliku kooli, sest sinna moslemid ei tule. Saksamaal Berliinis aga on koole, kus saksa lapsi on vaid üksikud, sest sakslased lahkuvad migrantidest tulvil piirkondadest. Ka Ameerikas tekib juurde puhtalt latiinode ja mustade koole, sest valged lahkuvad piirkondadest.

Meil Eestis on endil pikaaegseid probleeme vene kogukonna integratsiooniga ning terve Lääne-Euroopa pakub hoiatavaid näiteid – ometigi on ALDE-parteide koalitsioon elustanud massimigratsiooni nii ukrainlaste töörände kui ka Aafrika ja muu Kolmanda maailma “tudengite” sissetoomisega, mis tähendab vaid eelnimetatud probleemide süvenemist.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused