Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti venekeelne meedia paljastab eestlaste eest varjatavad kokkulepped pagulaste kohta

-
17.09.2018
Sotsiaalministeeriumi ametnik Rait Kuuse smugeldab Eestisse uusi pagulasi.
© Eero Vabamägi/Postimees

Eesti venekeelsest meediast leiab uudiseid, mida eestikeelne peavoolumeedia edastada ei soovi.

Pühapäeval teatas “politoloog” Mihkel Solvak, et EKRE pagulasteema olevat vaibunud ja rahvuskonservatiivid peavad nüüd uusi teemasid otsima. Venekeelne Postimees paraku paljastas pühapäeval oma loos “Эстония примет еще 80 беженцев”, et teema on hoopiski täiesti õhus.

Veel 2018. aastal ja edasi 2019. aasta lõpuni võtab Eesti Euroopa ümberasustamise programmi raames täiendavalt juurde 80 põgenikku, kirjutab väljaanne. Sellest teatas oma kirjas Tallinna linnapeale Taavi Aasale sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse ja põgenikud saabuvad Eestisse vastavalt valitsustevahelisele kokkuleppele Türgi põgenikelaagritest.

Võttes arvesse seda, et põgenikud eelistavad elama asuda Tallinnasse, soovib Kuuse kohtuda linnapeaga, et arutada läbi mõlemale poolele sobivad variandid pagulaste vastuvõtuks, kirjutab ka venekeelne ERR.

Rait Kuuse on tuntud veel selle poolest, et kuulub värskelt poliitareenile astunud, kuid vajaliku arvu liikmete puudumise tõttu erakonnaks veel mitteformeerunud globalistliku suunitlusega Eesti 200 koosseisu.