Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Eestis üritatakse pisendada ukraina põgenikega kaasnevat nakkushaiguste ohtu

-
30.05.2022
Kuni kiirabiautod seisavad, on kõik hästi, kuid see ei pruugi nii jääda. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

On juba reegel, et kui keegi soodustab migrantide toomise poliitikat, siis üritab ta ka sellega kaasnevaid probleeme igati pisendada, ning erandiks pole ka valitsusmeelne peavoolumeedia.

Kuigi Ukrainast saabunud sõjapõgenike huvi oma tervist kontrollida osutus leigeks, ei toonud see kaasa kardetud nakkuspuhanguid, samuti pole Eesti nappi raviraha kulunud märkimisväärselt, kirjutab Postimees. Samas aga nendib seesama väljaanne: “Viimase kolme kuuga registreeriti Eestis 73 uut HIV-nakkuse juhtu, neist 48 Ukrainast saabunutel.”

Ajalehe andmetel teevad esmast tervisekontrolli vastuvõtupunktides kiirabibrigaadid, mille kohta isikustatud andmeid pole. Üldise ehk teise tervisekontrolli on läbinud üle 3300 inimese. Seal hinnatakse sõjapõgeniku tervise seisundit, tehakse nakkuskontroll, vajadusel vaktsineeritakse, kirjutatakse välja ravimid ning planeeritakse edasine ravi.

Eestisse on saabunud üle 40 000 põgeniku ja üldise tervisekontrolli on läbinud vaid 3300 – nende arvude vahe üle uhkust tunda küll ei tohiks.

“Epidemioloogiline olukord Ukrainas erineb küll mõnevõrra Eestist, kuid sõjapõgenike tulek ei ole siin haigusi levima pannud,” nendib Postimees.

Siin väljendubki ohtlik moment: saabunutest on vaid tühine hulk üldise tervisekontrolli läbi teinud ja see, et nakkuspuhanguid pole, ei ole mitte tänu Eesti meditsiinisüsteemile, vaid pigem selle kiuste – sest kui sealt (näiteks Mariupolist) tõesti saabutakse nakatununa ja haiguse peiteperioodil, jäädes seejuures nende 37 000 hulka, kes tervisekontrollis pole käinud, siis on nakkuspuhang paratamatu.

Seega võib nakkuspuhangute puudumise üle olla õnnelik, kuid see ei tähenda, et neid ei tule ja seda veel katastroofilises vormis – Ukraina sõjaväljad hakkavad südasuvel alles haiguskoldeid tootma ja Postimehe äramärgitud “sõjapõgenike huvi oma tervist kontrollida osutus leigeks” tähendab alles tekkivat nakkusohu kasvu. Sest põgenikud tulevad vabalt edasi ja eriti just Venemaa suunalt.

Leetripuhangud aga saabusid Ukrainast Eestisse väidetavalt juba enne sõda ja sealsete töölistega.

UU