Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eestisse asus mullu elama üle 8000 välismaalase

-
14.11.2016
Laadime sisu...

Eestisse asus 2015. aastal elama üle 8000 välismaalase, kellest 4928 oli pärit kolmanda maailma riikidest, ütles siseminister Hanno Pevkur.

“Rõhuva enamuse nendest [saabunud välismaalastest] moodustavad Eestisse tööle, õppima või oma perekonnaliikmete juurde elama asuvad välismaalased nii Euroopa Liidu riikidest, keda eelmisel aastal oli 3176, kui ka kolmandatest riikidest, keda eelmisel aastal oli kokku 4928,” rääkis Pevkur esmaspäeval riigikogu infotunnis arupärimisele vastates.

Eelmisel aastal esitas Eestile taotluse rahvusvahelise kaitse saamiseks 226 inimest, ütles siseministeeriumi pressiesindaja esmaspäeval BNS-ile. Kõige rohkem oli rahvusvahelise kaitse saajate hulgas ukrainlasi, neile järgnesid aga Sudaani kodanikud, kellega on Uute Uudiste andmetel olnud ka mitmeid probleeme ja korrarikkumisi.

“See, et Tallinna tänavapilt on eriti Kristiine linnaosas, Mustamäel ja isegi Koplis muutunud üsna lõunamaiseks ei üllata enam kedagi, kuid kas kõigil on ka korras dokumendid pole sugugi kindel, sest õppeviisa saamine on tehtud liiga kergeks ja keegi ei kontrolli ka Shcengeni ruumist saabunud inimesi eriti põhjalikult,” nentis Uutele Uudistele EKRE Põhja-Tallinna piirkonna juhatuse liige Meelis Keerberg.

UU

Foto: Scanpix